Žáci 7. třídy vyhráli 1. místo!

Naše škola je zapojena do projektu s názvem TECHNOhrátky, který má podpořit zájem žáků základních škol o technické vzdělávání a řemesla v našem regionu. V rámci tohoto projektu navštívila 7. třída dne 7.5. SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim.                                      Zde se žáci šesti zúčastněných škol seznamovali zábavnou formou s vybranými učebními obory a profesemi. Škola žákům představila učební obory kuchař, číšník, cukrář a prodavač a studijní obor informační technologie. Na žáky čekaly zajímavé aktivity související s těmito obory formou soutěží, např. množství oloupané cibule za 3 minuty, odhad váhy  vybraného zboží, číšnická štafeta pro vícečlenné družstvo, modelování pamlsků z mandlové hmoty nebo PC kvíz spojený s počítačovou animací. Na jednotlivých stanovištích však byly připraveny ještě další dílčí aktivity, za které dostávali žáci bodyAkce pro žáky vyvrcholila zábavně-vědomostní hrou:"Hej ty,víš to?" Celý program naše žáky ohromně bavil! Kluci si dobře vedli nejen v informatice, ale i ve zdobení cukroví. Pro holky byla trochu náročnější např. tvorba animace na počítači, ale i tento úkol za pomoci studentů 4. ročníku zvládly velmi dobře. „Oříškem“ při této aktivitě byly totiž návody v angličtině. Za všechny splněné aktivity na daných stanovištích získávali žáci jednotlivých škol body.Tyto body byly pak připočteny k bodům, které získali v zábavně-vědomostní soutěži. Naši žáci získali ze všech zúčastněných škol celkem nejvíce bodů a umístili se na 1. místě !!!  Kapitánem třídy byl Tomáš Šiba, který pro žáky převzal hlavní výhru, ovocný dort.                                                                                                                                                                                                                                                     Těšíme se na další akci TECHNOhrátek.