Veselé zoubky - 1. třída

Veselé zoubky – 1. třída

Ve středu 2. června v 1. třídě proběhl v rámci prvouky preventivní program „Veselé zoubky“. Děti se seznámily s tím, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, z jakých částí se zoubek skládá a co je to zubní kaz. V úvodní části programu děti zhlédly krátký film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Poté jsme nezapomněli probrat zásady správné péče o svůj chrup. Žáci měli možnost si své zoubky prohlédnout pomocí zrcátka, pojmenovat si druhy zubů  a následně si vyzkoušet správnou techniku jejich čištění. Své získané vědomosti děti uplatňovaly při skupinových soutěžích, při práci s pracovními listy a ve hře „Zoubkové domino“. V závěru projektu byly děti za svoji práci odměněny krásnými dm  preventivními balíčky, ve kterých nechyběly pomůcky potřebné k péči o své zoubky. Projekt se nám velmi líbil. Děti si z něj odnesly nejen pěkný dárek, ale i spoustu nových informací, které uplatní při každodenní péči o svůj chrup.

třídní učitelka Veronika Staňková