Velikonoční výstava v Pardubicích

V pondělí 2.4. 2012 děti z 1. – 4. třídy navštívily Velikonoční výstavu  na pardubickém zámku.

Na nádvoří obdivovaly zástupce domácích zvířat, které vystavilo Odborné učiliště a Praktická škola Chroustovice. V jednotlivých sálech se děti mohly zapojit do velikonočních dílen, kde si vyráběly např. svíčky z vosku, ozdobily osení, perníčky, velikonoční vajíčka, vystřihovaly jarní květiny a motýly. V dalších prostorách zámku shlédly hudební vystoupení gymnázia Svitavy a podívaly se, jak studenti jiných středních škol a učilišť vyrábějí různé výrobky ze dřeva a jiných materiálů. Mohly si zakoupit různé dobroty spojené s Velikonocemi (boží milosti, pučálku, mazanec…). Dopoledne uteklo jako voda a všichni jsme odcházeli spokojeni a příjemně naladěni na velikonoční svátky.

Třídní učitelky 1. – 4. ročníku