Soutěž PC-ák

V tomto školním roce se naši tři žáci z 8. třídy – Daniel Drábek, Josef Krátký a Petr Míček – zúčastnili soutěže v počítačových dovednostech nazvanou PC-ák 2014, kterou již podvacáté pořádala Střední průmyslová škola elektrotechnická v Pardubicích. Předem si z nabízených kategorií „Grafický návrh“, „Tvorba www stránek“, Prezentace 8. třída“ a „Prezentace 9. třída“ vybrali tu první a ve středu 26.11.2014 vyjeli poměřit své síly s dalšími žáky 8. a 9. tříd z celého Pardubického kraje.

Na začátku soutěže prošli všichni žáci bez ohledu na kategorii vědomostním testem 25 otázek. Pak už následovala samotná 2,5 hodinová práce v grafickém programu Photoshop. Kategorie „Grafický návrh“ byla tento rok nejtěžší, protože soutěžící měli k dispozici pouze počítač, program Photoshop a téma letošního ročníku, které se dozvěděli až na místě – Velká pardubická. (Letos uplynulo 140 let od prvního závodu.) Žádný internet, žádné elektronické materiály. Pouze oni a jejich výtvarné a počítačové dovednosti.

I přesto si kluci s tímto nelehkým úkolem poradili. Na prvních 5 nejlepších vyhlašovaných míst ve své kategorii sice nedosáhli, ale ve veliké konkurenci se určitě neztratili a navíc získali zkušenost, jak velké nároky mohou být v této oblasti na soutěžící kladeny.

Ve vědomostním testu se z našich nejlépe umístil Dan Drábek, který odpověděl správně na 16 otázek a obsadil krásné 38. místo z celkových skoro 200 soutěžících. Za to mu patří velká gratulace. A všem třem také velký dík za to, že našli odvahu a do soutěže se přihlásili.

Další informace se můžete dočíst na stránkách SPSE, Pardubice (záložka KATEGORIE). Naleznete zde k vyzkoušení i soutěžní vědomostní test (záložka VÝSLEDKY).

Petra Brožková