Školní výlet 5., 6. a 7. třídy

Výlet za hrou, kulturou a dobou dávno minulou

Školní výlet 5., 6. a 7. třídy ve středu 22. června splnil všechny požadavky správného letního slunečného výletního dne. Děti navštívily malebné městečko Polička, které každoročně chystá zábavné i poučné výchovně vzdělávací programy pro všechny věkové kategorie. Výstava deskových her v budově muzea láká k hodinovému přemýšlení, stavění i lopotění se nad logickými i strategickými úlohami všeho druhu. Součástí je i zajímavá výstava pexes doplněná dílničkou na výrobu vlastního pexesa či deskové hry. Exkurze po středověkých hradbách nás zavede do dob dobývání města i vpuštění husitských vojsk hlavní branou do města. Schodištěm se 194 schody ve věži kostela sv. Jakuba vystoupáme ke světničce, ve které žila skromně rodina hudebního skladatele Bohuslava Martinů, a výhled do kraje z ochozu věže všechny návštěvníky okouzlí. Také výstava horáckého skla, stará třída s lavicí, kde sedával malý Bohoušek Martinů, výstaviště pro sviště na městské radnici a kreativní dílnička na výrobu svícnu - dárku pro maminku nás mile překvapily, poučily i potěšily. Výlet za hrou, kulturou a dobou dávno minulou byl velmi zdařilý. Polička opět nezklamala. Doporučujeme ji těm, kdo neví, kam jet v létě o prázdninách na jednodenní výlet.

Školní výlet Polička – hodnocení sedmáky

Výlet hodnotím jako velmi povedený / špičkový – výletu dávám 11 bodů z 10 / nejlepší akce roku.

Při prohlídce středověkých hradeb mě napadlo, že nepřátelé, kteří se tam chtěli dostat, to měli velice těžké.  / jak se mohli přes úzká okýnka trefit kuší.

Když jsem počítal schody do věže kostela, uvědomil jsem si, že na 37. schodu jsem zapomněl počítat /stavba kostela i život v něm musely být náročné / že vyjít 194 schodů byla fuška.

Po expozici skla jsme zdobili skleničky / svícínky pro mamky.

Výstava deskových her a pexesa mě zaujala, protože jsme si vyrobili vlastní hru / tam bylo moje oblíbené házenkářské pexeso / hry jsem si užil.

Svačili jsme na dvoře muzea naše dobroty z domu / obědvala jsem párek v rohlíku a 3 zákusky / dobré toustíky a stripsy na zahrádce muzea.

Ve staré třídě, kde se učil malý Bohoušek Martinů, měli dřevěné lavice a topili dřevem / se mi líbily malé tabulky na psaní.

Muzeu v Poličce přeji hodně návštěvníků a jejich spokojenost / další zajímavé výstavy.

Školní výlet Polička – hodnocení šesťáky

Výlet hodnotím jako skvělý, výborný, perfektní a úžasný (10/10).

Při prohlídce středověkých hradeb mě napadlo, jak dlouho to stavěli / udělat si tam bunkr / že tam je krásný výhled.

Když jsem počítal/a schody do věže kostela, uvědomil/a jsem si, že to měli těžké tam žít / je to velmi vysoká stavba a také složitá na postavení / musela to být makačka vyjít.

Po expozici skla jsme malovali na skleněné svícny / zdobili jsme skleničku / svícínek pro mamku.

Výstava deskových her a pexesa mě zaujala, protože mě baví hrát deskové hry / měla jsem možnost zahrát si různé hry.

Obědvali jsme smažák a kofolu / hranolky v kelímku.

Ve staré třídě, kde se učil malý Bohoušek Martinů, se mi moc líbilo / chtěla bych taky mít takovou třídu / byl tam starý klavír, líbil se mi starý glóbus / obdivoval jsem tam obraz Franze Josefa.

Muzeu v Poličce přeji mnoho úspěchů, štěstí, návštěvníků a exemplářů.

text M. Chmelařová, fotky - ve fotogalerii