Aktuality MŠ

MŠ ROSNIČKY VYHLAŠUJE SOUTĚŽ

V příloze najdete vyhlášení soutěže.

provoz MŠ od 3. května 2021

Běžný provoz MŠ pro všechny děti bude obnoven 3. 5. 2021!

Týdenní plán pro předškoláky 26. 4. - 30. 4. 2021

INTEGROVANÝ BLOK: „ČÁP JEDE V KOČÁŘE“

Den Země v mateřské škole

I my jsme ve čtvrtek 22. dubna oslavovali svátek naší Země. Děti přemýšlely, co můžeme dělat, aby byla stále krásná a zdravá. Nápadů měly hodně, ale my se zastavili hlavně u jednoho, který můžeme bez problémů plnit i v mateřské škole - třídění odpadu.

Naše kamarádka robotická včelka BeeBot si s tříděním nevěděla rady, a tak jsme jí šli na pomoc. Děti zdárně programovaly včelku a naváděly jí do správných kontejnerů s různým odpadem.

Když jsme spolu s včelkou nastudovali teorii, vydali jsme se nové poznatky ověřit v praxi. A tak jsme na vycházce nelenili a za cíl jsme si dali prozkoumat vybavenost obce Rosice kontejnery na tříděný odpad. Kudy jsme šli, tudy jsme počítali - přikládáme foto. A že jich bylo!!!

Jak to bylo v pravěku - MŠ

Posíláme pár fotografií domů našim školkovým kamarádům, na které se už moc těšíme. A taky maminkám a tatínkům, aby viděli, jak nám to ve školce jde!

Zdraví Sluníčka a Beránci

Týdenní plán od 19. do 23. dubna 2021

INTEGROVANÝ BLOK:     ČÁP JEDE V KOČÁŘE – Pravěk

KLÍČOVÉ KOMPETENCE:

Kompetence k učení: Má elementární poznatky o světě lidí, kultury, přírody i techniky, který dítě obklopuje.

Kompetence k řešení problémů: Všímá si dění i problémů v bezprostředním okolí.

Komunikativní kompetence: Dovede využít informativní a komunikativní prostředky, se kterými se běžně setkává.

MŠ - ZÁPIS

Vzhledem k situaci proběhne zápis do MŠ elektronickou formou. V termínu 1.5. - 12.5.2021 bude zpřístupněna zápisová aplikace. Zde vyplníte registraci k zápisu

a zároveň si vyberte čas, ve kterém do MŠ doručíte potřebné dokumenty v případě, že chcete řešit osobně. Je ale také možná elektronická varianta - viz Kritéria přijímání.

Týdenní plán pro předškoláky 12. 4. - 16. 4. 2021

INTEGROVANÝ BLOK: „ČÁP JEDE V KOČÁŘE“

MŠ inspirace 4.

Krásný duben dětem i maminkám.

Dnes je počasí, že na procházku se nechce, úkoly jsou splněné, přemýšlím, čím se zabavitUsmívající se.

Skřítek Radovánek, skřítek Pepík, tajný agent zajíček Třešinka a myška Řepinka jsou na takovou situaci připraveni.

Přikládám tedy ve 4. inspiraci jejich bojovky, které vám pomohou vyplnit dlouhý čas.

Mějte se vesele a ať se daří

Helena Kerhartová

Velikonoční týden předškoláčků

Konec března měli naši předškoláčci v tématu Velikonoc. Venku konečně zavonělo jaro a sluníčko pálilo tak moc, že jsme mohli odhodit bundy a mikiny a běhat pouze v tričku. Proto chápu, že se někomu z vás nechtělo do vypracování předškoláckých úkolů a raději jste věnovali svůj čas venkovním radovánkám. Někteří z vás, i přesto teplé a krásné počasí, nezaháleli a poctivě vypracovávali úkoly, učili se novým věcem, namáhali hlavičky a připravovali velikonoční výzdobu. Vy všichni si zasloužíte obrovskou pochvalu. Veliké dík také patří vašim maminkám, které poctivě zaznamenávaly vaše tvoření a fotečky mi zaslaly. Takže i vám, milé maminky, moc děkuji za spolupráci.

Subscribe to RSS - Aktuality MŠ