Aktuality MŠ

MŠ - výsledky přijímacího řízení pro š.rok 2022/2023

Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí si zákonný zástupce vyzvedne dne 24.5.2022 v čase od 10:00 do 14:00 hodin.

Exotická zvířata v MŠ - projektový den

Ve středu 3. 5. 2022 k nám zavítal pan Vodička, který doma chová přes stovku hadů, několik desítek pavouků, také ještěrky, agamy, chameleony, želvy, ježky a gekony. Do školky nám přivezl ukázat sedm z nich - která zvířata to byla, se můžete dozvědět na plakátech (chodba MŠ) nebo v přiložených fotografiích.  Skupinky starších dětí, vytvářely tyto plakáty hned po besedě, dokud měly všechny informace v hlavičkách. Dětem i paní učitelkám se povídání o zvířatech moc líbilo, ale především mají všichni zážitek z osahání některých z nich. Dozvěděli jsme se také spoustu zajímavostí, které si můžete přečíst v  následující aketě.

Čarodějnický rej u Sluníček v MŠ

Děti i paní učitelky ze sluníčkové třídy se přes noc ze čtvrtka na pátek proměnily v úžasné čaroděje a čarodějky. Ve školce tak rázem vznikla magická atmosféra a došlo i na kouzelnická zaklínadla první třídy.

Po tajupné svačině o svíčkách už na nás čekal program na školní zahradě Mrkající ... Ježibaba z Prasinek si pro nás nachystala kouzelnickou zkoušku složenou z pěti záludných úkolů.

DEN ZEMĚ

Pátek 22. dubna se zařadil mezi významné dny, neboť slavila svátek naše planetka Země. Při takové události jsme nemohli chybět a také jsme se zapojili do oslav. Někdo sbíral a třídil odpadky, zasazoval nové stromy a my?  My jsme zvelebovali naši školkovou zahradu osazováním "hobitích domečků". Děti měly za úkol přinést do školky různé druhy rostlinek, což se podařilo. Nic nám již nestálo v cestě a mohli jsme vyrazit na zahradu. Děti si nachystaly zahradnické náčiní a každý se chopil práce. Někdo hrabal díry, jiní vozily hlínu. Všechny rostlinky našly svoje místo a teď už jenom poctivě zalévat. Svátek země není jen o zasazování rostlinek a sbírání odpadků ale také o tom, probudit další život a najít mu místečko mezi námi.

MŠ - Vynášení Moreny

Velikonoce se kvapem blíží, je za námi 5. postní neděle lidově nazývaná "smrtná".

Proto jsme s dětmi v mateřské škole nelenili, a jako každý rok jsme nachystali Morenu. V pondělí přišel ten den, kdy jsme se vycházkou vydali přes fotbalové hřiště cestičkou do Synčan na naše tradiční místo pro topení Moreny.

Za doprovodu naučené písně a taky lidových říkadel o tomto pohanském zvyku jsme zimu nadobro zahnali. Doufáme, že se jaro brzy probudí v plné síle, a my si budeme moci naplno užívat naší nově vylepšené školní zahrady.

Zimo, zimo táhni pryč, jaro už si chystá klíč.

Přijímání do MŠ 2022

V příloze formulář ke stažení.

Přijímací řízení MŠ 2022

V první třídě - návštěva druhá

30. březen – návštěva 1.třídy

Návštěva od VZP ve školce

Ve středu 23. 3. k nám do MŠ zavítala vzácná návštěva. Přijel se za námi podívat Jirka a Martin (jména jsou smyšlená), kteří jsou upoutáni na invalidní vozík, a přijeli se s námi podělit o svůj příběh. Už po příjezdu pánové svými vozíky upoutali pozornost všech dětí. Jirka nemůže chodit od té doby, kdy skočil po hlavě do bazénu, a praštil se do ní. Děti byly poučeny o tom, že každý úraz může mít fatální následky a hlavně, že se může cokoli stát právě doma, na své zahradě či jiném známém místě. Martin zase vždy rád lezl po horách a miloval výšky, proto se živil prací na výškových budovách, ale jednou se špatně uvázal (chviličku nedával pozor) a spadl.

MŠ - Zapojili jsme se do výtvarné soutěže

Zámek Slavkov (u Brna) vypsal výtvarnou soutěž na téma "ZÁMECKÁ STRAŠIDLA".

Nabídka se dostala i k nám, a tak se děti ze školky, které nabídka soutěže zaujala, aktivně zapojily svým autentickým výtvarným dílem. Téma bylo jasné - zámecké strašidlo, které má mít vlastní jméno.

Nakonec poštou do Slavkova u Brna poletí strašidlo Bácbácbej, Kočička Mňoukalka, ohnivý drak Ostrozobák a pak jedno milé strašidýlko jménem Johny.

Všem zúčastněným malým kamarádům přejeme, aby při slosování padla šťastná ruka právě na ně :) a pokud ne, nevadí...výkresy budou celý březen zdobit právě zámek Slavkov.

Subscribe to RSS - Aktuality MŠ