Recitační soutěž

Ve středu 27. dubna se konalo školní kolo recitační soutěže. Porota si vyslechla kratší i delší básničky a udělila diplomy a ceny malým i větším recitátorům v těchto kategoriích:

1. kategorie – 1. a 2. třída - 1. místo – Bára Paulusová, 2. místo – Anna Zemanová, 3. místo – Adéla Zichová
  2. kategorie – 3. a 4. třída – 1. místo  - Jakub Říha, 2. místo – Laura Fousková, 3. místo – Tereza Saiverová, 4. místo – František Hes
  3. kategorie – 5. a 6. třída – 1. místo – Alexandr Novák, 2. místo – Hana Chmelíková
  4. kategorie – 7. a 8. třída – 1. místo – Lucie Dostálová, 2. místo – Aneta Laubová, 3. místo Karolína Nováková

Děti i paní učitelky prožily příjemné společné chvíle s něžnou i veselou paní Poezií. Děti se svátečně oblékly, odhodily nepříjemnou trému a odvážně si vyzkoušely vystoupení a recitování před publikem i porotou a radovaly se z udělených diplomů a cen. A paní učitelky zažily navíc pocit uspokojení ze své poctivé přípravy žáků na soutěž.

Děkuji všem za účast v soutěžní recitační přehlídce a těším se na příští rok, kdy nám krásná literatura opět otevře vrátka ke kreativitě a uměleckému přednesu.

Text M. Chmelařová, foto M. Kocmanová