Recitační soutěž

19.2.2014 proběhla na naší škole recitační soutěž, které se zúčastnilo celkem 25 žáků (z 1. stupně 14 žáků, z 2. stupně 11 žáků).

Žáci některých tříd nejdříve absolvovali třídní kolo a jen ti nejlepší byli vybráni do kola školního. Do recitační soutěže se však přihlásilo i několik dobrovolníků. Texty, které si žáci mnohdy sami vybrali, byly velice rozmanité a porota (J. Línková, L. Němcová a A. Šachová) se rozhodně nenudila.

Recitátoři museli zvládnout nejen text a jeho přednes, ale museli se vyrovnat i s přítomností publika a často i s vlastní trémou. Všichni nakonec svůj výstup zvládli.  Příjemným oživením byla recitace chlapců z 9. třídy.

Všichni recitátoři byli za svou snahu odměněni nejen potleskem, ale i drobným dárečkem.

V každé kategorii bylo vyhlášeno 1. a 2. místo.

Výsledky:

1. kategorie (žáci 2.-3. ročníku)

1. místo - Fričková Klaudie

2. místo - Brychta Tomáš

2. kategorie (žáci 4.-5. ročníku)

1. místo - Charvátová Tereza

2. místo - Volfová Denisa

3. kategorie (žáci 6.-7. ročníku)

1. místo - Laubová Natálie

2. místo - Zach Martin

4. kategorie (žáci 8.-9. ročníku)

1. místo - Chytilová Barbora