Reálné bydlení s prvky snů a fantazie

Mám rozprávkový dom …..  zpívá Karel Gott slovensky ve své krásné romantické písni, která nás inspirovala při výchově k občanství pro jednu z výhod života na vesnici – mít dům se zahrádkou, kde pěstujeme bylinky a zeleninu a máme záhonky plné rozkvetlých květů a zeleně a žijeme v něm šťastně a spokojeně s milujícím partnerem.

Součástí každého moderního domu je obvykle také dětský pokoj s vybavením, zařízením a dekoracemi, a to bylo téma naší slohové práce při češtině – šesťáci zdařile popsali místo, kde se učí, kde tráví svůj volný čas a kde také sní o své skvělé budoucnosti.

Své představy o pohádkovém a snovém pokoji žáci zhmotnili při skupinové práci v rámci výtvarné výchovy do prostorového modelu, kde skříně, stoly a postele symbolizují papírové krychle a kvádry, které jsme lepili při hodinách geometrie ještě v loňském školním roce (naše stará kouzelná skříň výtvarných potřeb a pomůcek skrývá poklady).

Při prezentaci papírových pokojíčků jsme se shodli na tom, že bydlíme pohodlně a někdy i luxusně a že bychom nechtěli žít ve stanu, ze kterého by nám čouhaly nohy a fičel by nám do něj vítr. A tak jsme téma bydlení zakončili zvesela zpěvem hitu z roku 1962 Stan malý mám, který zpívali Waldemar Matuška a Karel Štědrý v divadle Semafor. A to je pravda pravdoucí, a ne fór.

Tak ahóóój, vaši šesťáci.

Rubrika: