Přehlídka recitátorů 2022

V pátek 18. března se v divadle Karla Pippicha v Chrudimi konalo okresní kolo recitace žáků a žákyň šestých a sedmých tříd základních škol a gymnázií známé pod názvem Přehlídka dětských recitátorů. Naši školu vzorně reprezentovala žákyně sedmé třídy Nicol Theuerová, která vyhrála školní kolo ve své kategorii. Niki vystoupila před odbornou porotou dvakrát – jednou recitovala básničku Jiřího Žáčka Písnička o škaredých holkách a ve druhém vstupu předvedla baladu Polednice ze sbírky Kytice od K. J. Erbena.

Niki děkujeme za ochotu učit se texty básní nazpaměť, za procítěný projev a aktivní účast v soutěži a zároveň jí přejeme radost při každém setkání s literaturou a poezií.

M. Chmelařová

PDF icon Přehlídka recitátorů.pdf146.45 KB