Poznávací a jazykový pobyt v Německu

Dne 21.5. se vydali žáci 7. třídy (René, Dan, Tomáš Š., Pepa, Petr M., Tomáš S., Petr P., Lucie, Adéla, Kristýna, Ester, Vanessa) a 3 žákyně 8. třídy (Zdena, Alena, Aneta) na cestu do Bavorska, největší země Německa. Strávili 3 dny v pohraničním městě Furth im Wald. Cestovali pohodlně a levně vlakem. Bydleli v moderní mládežnické ubytovně s plnou penzí. Navštívili např. "divokou zahradu" s obřím akváriem, furtské podzemí plné záhad a překvapení, obešli si s vypětím sil "dračí" přehradu s krásnou vyhlídkou a také paní ředitelka Základní školy Furth im Wald je téměř 2 hodiny prováděla školou. Žáci se těšili na největší atrakci ve městě " furthského draka", který opravdu děsivě řval, chrlil oheň, koulel očima a z jeho tlamy šel až strach. Nechyběla samozřejmě prohlídka města a nákup suvenýrů. Během celého pobytu žáci měli dost příležitostí procvičit si němčinu i angličtinu v praxi.

Více se o prožitých dnech ve Furth im Wald dozvíte na výstavě v galerii Cihelna v Rosicích, kam žáci umístí svoji prezentaci z cesty - zážitky, dojmy, postřehy a fotografie.

Zdena Vrabcová, vedoucí akce