Neznámý hacker napadnul internet. Pomozte ho vypátrat!

Takovýto název má on-line soutěž, do které se zapojili žáci 8. třídy. Každý týden je pro ně připravena sada 5 otázek, na něž musí zjistit odpovědi, správně označit v připraveném formuláři a odeslat. Pokud zodpoví správně (povolena je jedna chyba), postupují do dalšího kola. Hodnotí se také rychlost odeslání od přečtení si otázek (tedy od prvního přihlášení). Aby odpověděli co nejrychleji, otázky si rozdělují, každý vyhledává něco (kdo má hotovo dříve, pomáhá jiným skupinám s těžšími otázkami), pak společně odesílají. Součástí je i 1 tipovací otázka. Zatím úspěšně postoupili do 4. kola.

„Na serverech Seznamu se najednou začínají dít zvláštní věci. Situace je vážná. Jestli to bude pokračovat dál, hrozí postupný výpadek všech seznamáckých služeb. Krasty proto povolává na pomoc svého přítele - detektiva Pepu Vyluštila, se kterým se vydávají hackerovi na stopu. Podle odhadů mají přesně pět týdnů na to, přijít záhadě na kloub a pachatele odhalit. Kdo je tím záškodníkem a proč útočí na Seznam?“

Že je tím záškodníkem německý občan pan Hacker, který studoval na jedné české vysoké škole (otázky spojené s touto vysokou školou byly tématem prvního soutěžního kola), to už osmáci vědí. V druhém kole hledali jeho úkryt (práce s mapou – zjišťování vzdáleností, orientace v turistické mapě, vyhledávání míst podle názvu atd.) a ve třetím kole mapovali bytovou situaci (pronájem bytu podle daných kritérií – práce s filtrováním). Dvě kola jsou ještě před námi, tak nám držte pěsti.

Petra Brožková, třídní učitelka