Není voda jako voda

Fotogalerie

Aby čtvrťákům nebylo líto, že jim 1. prosince končí plavecký výcvik, ponořili jsme se minulý týden do vody pro změnu ve třídě.

Dešťovou kapku jsme doprovodili na její cestě z Rosic až do moře (jistě víte do kterého) a v rámci našeho projektu podrobili zkoumání vodu slanou (proč nemůže sůl uniknout z vody v mořích?) i sladkou.

Sladkovodní problematiky se s nadšením ujali naši experti a na stanovišti „Voda“ hodnotili nejen vzhled a chuť, ale i celkový dojem. Jednoznačnou vítězkou se stala voda Rajec a její kolegyně z kohoutku uronila v koutku u umyvadla pár kapek, protože tak drtivou porážku opravdu nečekala. Chuťovým buňkám jsme nedopřáli odpočinku ani na stanovišti s názvem „Minerálka“, kde bylo úkolem přiřadit k sobě dvojice ze stejných lahví. Při ochutnávce se některé tváře lehce zkřivily – síla rozpuštěných minerálů totiž leckoho zaskočila, ale nakonec se i minerálky staly velkými favoritkami a část žáků je s chutí popíjela ještě druhý den.

Na závěr jsme opět zasedli k mapám, abychom zjistili, kde která voda vlastně pramení a jaký kus cesty musí urazit, aby se dostala právě k nám.

Michaela Pavlíková

Rubrika: