Návštěva od VZP ve školce

Ve středu 23. 3. k nám do MŠ zavítala vzácná návštěva. Přijel se za námi podívat Jirka a Martin (jména jsou smyšlená), kteří jsou upoutáni na invalidní vozík, a přijeli se s námi podělit o svůj příběh. Už po příjezdu pánové svými vozíky upoutali pozornost všech dětí. Jirka nemůže chodit od té doby, kdy skočil po hlavě do bazénu, a praštil se do ní. Děti byly poučeny o tom, že každý úraz může mít fatální následky a hlavně, že se může cokoli stát právě doma, na své zahradě či jiném známém místě. Martin zase vždy rád lezl po horách a miloval výšky, proto se živil prací na výškových budovách, ale jednou se špatně uvázal (chviličku nedával pozor) a spadl. Martin upozornil na to, že bychom vždy měli nad vším přemýšlet a ani na minutu nevypínat mozek. Po vyslechnutí obou příhod, měly děti za úkol porovnávat obrázky, jeden byl správný a na druhém bylo něco špatně. Dále mohly děti na ilustračním videu vidět, co vše mohou a nemohou dělat vozíčkáři. Na konci besedy jsme si s dětmi připomněli také pravidla bezpečnosti na školní zahradě, abychom se naučili všem úrazům předcházet.

Děkujeme VZP za poučnou besedu.

R. Pantůčková