Naše Aneta je olympijskou reprezentantkou!

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

Hry X. letní olympiády dětí a mládeže 2022 se konaly v Olomouckém kraji od 26. 06. 2022 - 30. 06. 2022 za účasti 3539 sportovců ve 20 sportech a 73 disciplínách.

Poprvé v historii měla i naše škola na takové akci své zastoupení díky žákyni 8.třídy Anetě Radilové. Že Aneta hraje házenou, to ví spousta lidí z jejího okolí, ale asi jen málokdo tušil, že válí tak, že je nominována do krajské reprezentace. Vše se „provalilo“ na konci roku, kdy Aneta vyrážela do olympijských bojů. Protože končil školní rok, už jsme nestihli s Anetou probrat sportovní zážitky po návratu. Toho se v prázdninovém čase ujala spolužačka Lucka Dostálová:

Anet, jak jsi se na olympiádu těšila?

Moc jsem se těšila na olympiádu. Těšila jsem se z mnoha důvodů: že si zahraju s holkama, že tam najdu nové kamarády a že si to tam hlavně musím užít. Byla jsem ráda, že se mi naskytla taková příležitost.

Od kdy do kdy jste tam byli?

Od 26.6. do 1.7.2022.

Z každého kraje hrál jeden tým, nebo jich bylo z každého kraje více?

Vždy jeden. Vybírali se však ze všech týmů, které v kraji byly.

Hráli jste proti Karlovarskému, Královéhradeckému, Zlínskému a Jihomoravskému. Proti komu se vám hrálo nejlépe?

Nejlépe se nám hrálo s Královéhradeckým.

Dostal se váš tým do semifinále?

Ne, bohužel se nám to letos nepodařilo.

Umístili jste se?

Ne, bohužel ne.

Anetě moc gratuluji, držím palce do dalších sportovních aktivit a jsem moc ráda, že máme v naší škole sportovkyni, která díky svému tréninkovému úsilí i talentu snad nastavila metu i dalším dětem v Rosicích, které ji mohou následovat.