Komorní filharmonie Pardubice v naší škole

Již podruhé jsme přivítali v naší škole hudebníky Komorní filharmonie Pardubice, tentokrát s programem Svět muzikálů. Myslím, že každý uslyšel nejméně jeden úryvek melodie nebo píseň, kterou poznal nebo mu byla povědomá. Protože se jednalo o program vzdělávací - hudební, doprovázený mluveným slovem, projekcí fotografií či filmových ukázek a samozřejmě melodiemi z muzikálů, dozvěděli jsme se mnoho zajímavého z dějin tohoto hudebního žánru a zaposlouchali se do melodií z muzikálů Zpívání v dešti, Hello Dolly, Hair, Noc na Karlštejně...

Některé skladby zazněly instrumentálně (v podání trubky, saxofonu nebo fagotu, violoncella a klavíru), jiné v sólovém podání zpěvačky Marie Novotné s doprovodem orchestru.

V závěru koncertu, všichni diváci, žáci 1. až 9. třídy, nadšeně přivítali známé melodie z animovaných filmů Lví král, Ledové královstní a Shrek.

Děkujeme hudebníkům Komorní filharmonie Pardubice za příjemný kulturní zážitek.