Komorní filharmonie Pardubice koncertovala ve Skutči

Fotogalerie

V pondělí 10. března 2014 si žáci 6., 7. a 8. třídy nemohli nechat ujít koncert Komorní filharmonie Pardubice, který se konal v Kulturním klubu ve Skutči. Hodinový program žákům přiblížil některé známější melodie vážné hudby, dříve používané jako vyzvánění mobilních telefonů. Pořadem provázel moderátor, který skladby uvedl a doplnil o základní informace.

Žáci byli vtahováni do děje různými otázkami, na něž odpovídali hlasováním. Moderátor předával slovo také dirigentovi Tomáši Žídkovi, ten žáky seznamoval s některými hudebními zákonitostmi (např. jak autoři tvoří, co je vedlo k sepsání dané skladby, co je to sonátová forma) a vše názorně dokládal na hudebních ukázkách. Přesto, že poslech vážné hudby je náročný, žáci to zvládli celkem dobře a již teď mohou přemýšlet, jaký hudební žánr by mohli zvolit příště.

Petra Brožková