Vážení rodiče,

pro 2. pololetí tohoto školního roku přejdeme na elektronickou ŽK. Nejen s ohledem na současnou podobu docházky do školy – distanční, rotační atd., kdy je složité informovat vás o známkách vašich dětí, ale i vzhledem k tomu, že elektronická ŽK nabízí řadu výhod. Některé školy ji už používají a ohlasy jsou dobré.

V eŽK uvidíte známky vašich dětí hned, jak je vyučující zadá, včetně informace, z čeho známka je a jak je důležitá (tzv. váha známky; čím vyšší váha, tím větší důležitost). Také uvidíte průměrnou známku, která z daného předmětu vašemu dítěti vychází.

Prostřednictvím eŽK budete omlouvat absence vašeho dítěte – tzv. omluvenky.

Vedení školy, třídní učitelé i ostatní učitelé vás prostřednictvím eŽK mohou informovat o důležitých věcech.

Do eŽK se můžete přihlásit přes webové stránky školy nebo pomocí mobilu:

1.     Přes webové stránky školy:

skola-rosice.net, záložka INFORMACE, odkaz BAKALÁŘI:

Zde zadáte uživatelské jméno a heslo (obdržíte je mailem od třídních učitelů během pár dní).

Pokud máte ve škole více dětí, obdržíte pro každé dítě jiné přihlašovací údaje.

Přihlašovací údaje nesdělujte vašemu dítěti – jsou to přihlašovací údaje pro RODIČE.

Pokud se chce dítě dívat na své známky samo, využije přihlašovací údaje pro ŽÁKA, které také obdržíte.

2.     Pomocí aplikace v mobilu:

Do chytrého mobilu si můžete stáhnout aplikaci Bakaláři OnLine (modrá ikonka). Po stažení aplikace je potřeba vyplnit údaje:

škola – Rosice, okr. Chrudim (Rosice u Chrasti) – můžete vybrat z nabízených možností (našeptávač)

název účtu: doplňte podle svého uvážení, např. jméno dítěte

uživatelské jméno: dostanete mailem od třídní učitelky – použijte přihlašovací jméno pro RODIČE

heslo: dostanete mailem od třídní učitelky – použijte heslo pro RODIČE

Známky uvidíte v záložce – KLASIFIKACE – průběžná klasifikace - podle předmětů nebo chronologicky (od nejnovějších po nejstarší)

Omluvenky: záložka KOMENS – poslat zprávu

Informace ze školy: záložka KOMENS – přijaté zprávy

Pokud chce eŽK používat i ŽÁK, může také přes webové stránky nebo si do svého chytrého mobilu stáhne tuto aplikaci a pak pro přihlášení použije přihlašovací údaje pro ŽÁKA.

Petra Brožková