Ekologická soutěž

Na naší škole proběhlo 24. října školní kolo Ekologické soutěže.

Tuto soutěž pořádá Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína v Třeboni, a je určena pro žáky osmých a devátých tříd, kteří mají zájem o ekologii a ochranu životního prostředí. Soutěž má dvě kola:

První kolo, školní kolo, představuje vědomostní test (probíhá do konce listopadu 2014).

Nejlepší účastníci z celé republiky postoupí do druhého kola konaného na Střední škole rybářské a vodohodpodářské v Třeboni v lednu 2015.

Nejúspěšnější řešitelé stráví víkend s rodinou v krásné Třeboni, kde pro ně bude připraven bohatý program.

Soutěže se zúčastnilo celkem 8 žáků:

z deváté třídy - Zdena Jakoubková
z osmé třídy - Adéla Rázková
                    Tomáš Šiba
                    Tomáš Slavík
                    René Braciník
                    Ester Fričková
                    Lucka Vybíralová
                    Míša Bosáková

Vědomostní test zejména ze znalostí ekologie byl sestaven na 30 bodů. Nejúspěšnější řešitelé dosáhli krásných 20 bodů a jsou jimi Adéla Rázková a Tomáš Šiba. Vzhledem k tomu, že se ekologie učí v přírodopise ve druhém pololetí deváté třídy, jsem velice potěšena výsledky našich dětí.

Vítězům gratuluji a všem zúčastněným děkuji za zapojení se do soutěže a výbornou reprezentaci naší školy!!!