Další výtvarný úspěch

Žák šesté třídy Vašík Zrůst se již dlouhou dobu zajímá o vojenskou tematiku, sbírá různé vojenské sběratelské předměty, a navíc je jeho tatínek vojákem z povolání, a proto letošní výtvarnou soutěž na téma POKOS (Příprava občanů k obraně státu) uvítal s radostí a s nadšením se vrhl při hodinách výtvarné výchovy do kreativní práce. Poslaná žákovská díla hodnotila porota Krajského vojenského velitelství Pardubice a Vašíkův výkres obsadil krásné druhé místo. V pátek 10. června Vašík z rukou hejtmana Pardubického kraje za přítomnosti ředitele Krajského vojenského velitelství Pardubice osobně převezme společně s ostatními oceněnými zaslouženou cenu.

Blahopřeji Vašíkovi ke skvělému umístění, děkuji za vzornou reprezentaci naší školy a přeji mu, ať ho výtvarné tvoření stále baví a těší.

Doufejme, že vojenská technika a zbraně zůstanou v blízké budoucnosti uloženy jen ve sbírkách sběratelů a stanou se předlohou pouze pro tvoření výtvarníků.

Monika Chmelařová