Čarodějnický rej u Sluníček v MŠ

Děti i paní učitelky ze sluníčkové třídy se přes noc ze čtvrtka na pátek proměnily v úžasné čaroděje a čarodějky. Ve školce tak rázem vznikla magická atmosféra a došlo i na kouzelnická zaklínadla první třídy.

Po tajupné svačině o svíčkách už na nás čekal program na školní zahradě Mrkající ... Ježibaba z Prasinek si pro nás nachystala kouzelnickou zkoušku složenou z pěti záludných úkolů.

Nejprve čarodějnice a čarodějové prokázali obratnost při letu na koštěti slalomem. Druhý úkol prověřil odvahu při lovení pavouků ze slizkého odvaru z prasečích rypáčků. Třetím úkolem jsme ukázali svou fyzickou kondici při pohybu na zemi přes překážky, k čemuž nám krásně posloužily všechny herní prvky na naší zahradě.

Čtvrtý úkol byl nejzáhadnější, spočíval v nalezení jednotlivých ingrediencí na složitý čarodějnický lektvar. Děti se však nenechaly zmást a brzy se nám ingredience nastřádaly.

Zaříkávadlo k lektvaru slibovalo, že po správném "uvaření" se zjeví sama Ježibaba z Prasinek, která těžkou zkoušku vyhodnotí. Lektvar se nám povedl fantasticky, nenechal údivem jedinou pusu zavřenou Usmívající se a opravdu... Ježibaba se zjevila a na talíři nesla poslední pátý úkol pro naše chuťové pohárky.

Ne všem se sliny sbíhaly, ale nakonec jsme i poslední zkoušku úspěšně splnili!

Za snahu a supr zábavu si děti vysloužily povolení k další čarovné činnosti a lízátko na spravení chuti Usmívající se

P. uč. Víšková Tereza