Bruslení 1. stupeň

10. února, 10. března proběhlo bruslení na zimním stadionu ve Skutči. Všichni žáci dorazili na stadion plní očekávání. Hned na začátku lekcí byli rozděleni do několika skupin – na nebruslaře, mírně pokročilé bruslaře a bruslaře. Ve všech skupinách jsme trénovali vstávání z ledu přes jedno koleno, poté jsme ťapali na místě. Po nějaké době, kdy si byli všichni jistí ťápáním, jsme přidali přenášení váhy, rozjezdy a brždění. Žáci se zapojili do různých aktivit a her jako jsou slalomy, sbírání míčků na ledě nebo hokej. Po náročném tréninku si mohli žáci koupit sladkou odměnu v automatu. Někdo zvolil horkou čokoládu, jiný sladkou tyčinku. Obě lekce bruslení se obešly bez zranění. Žáci si obě lekce velice užili.