Akce školy

Bronzová Monika Mládková - úspěch v matematické soutěži

V březnu se uskutečnila matematická soutěž s názvem Matematický klokan.

Tato soutěž se koná každoročně a celorepublikově pro žáky základních škol od 2. po 9. třídu a pro studenty středních škol.

Pro ZŠ jsou tyto kategorie:

Kategorie Cvrček (2. + 3. třída)

Kategorie Klokánek (4. + 5. třída)

Recitační soutěž online

Byl pozdní večer první máj, večerní máj byl lásky čas ……. možná recitoval některý z účastníků letošní dubnové Přehlídky dětských recitátorů 2021, pořádané DDM Chrudim. Z důvodu kovidové pandemie se soutěž v recitaci konala distanční formou online a naši školu reprezentovaly dvě žákyně 6. třídy – Aneta Laubová a Nicol Theuerová. Obě se naučily přiměřeně dlouhý text zpaměti, maminky je nahrály na video a odeslaly k posouzení odborné porotě, kterou zastupovala dokonce i scénáristka České televize Jana Ozoráková. Ve 3. kategorii šestých a sedmých tříd se na krásném 3.

Virtuální návštěva jaderné elektrárny Temelín

Člověk se bez elektrické energie neobejde a v současné době online výuky to platí dvojnásob.

Dnes už člověk elektřinu „ze zásuvky“ bere jako samozřejmost, ale ještě před zhruba 150 lety to samozřejmost vůbec nebyla.

Den Země v 5. třídě

V pondělí 26. 4. 2021 jsme se s žáky 5. třídy rozhodli oslavit Den Země (22. 4.) procházkou probouzející se přírodou. Planeta Země nám umožňuje žít, ale my se k ní často nechováme tak, jak bychom měli a naše místo k životu si ničíme. A to bychom si měli všichni uvědomit.

SBĚR hliníku a papíru - aktuální informace

Sběr hliníku se bude konat příští týden ve dnech úterý 4. 5. 2021 a ve středu 5. 5. 2021 v časech: dopoledne od 7:00 - 10:00 a odpoledne od 16:00 - 17:30. Hliník uložíte dle pokynů pana školníka.

Loutkové divadlo v 1. třídě

Loutkové divadlo v 1. třídě

Opakované info pro rodiče vycházejících žáků

Dovoluji si znovu upozornit na přiložený pokyn MŠMT k ochraně zdraví. Věnujte pozornost tabulce (str. 3)  ohledně povinných antigenních testů. V případě zájmu provést testování ve škole mne kontaktujte včas. Jinak je možnost využít jiných testovacích míst, která jsou také zdarma.

Den Země ve 2. třídě

V pátek jsme ve 2. třídě slavili svátek životního prostředí - Den Země, který každoročně připadá na 22. dubna. Protože letos nemohou oslavy probíhat tradiční formou, rozhodli jsme se, že si tento den užijeme po svém. Od rána jsme si s dětmi povídali o naší planetě a nutnosti pečovat o ni a chránit ji. Děti se zamýšlely nad tím, proč je třeba třídit odpadky, proč neplýtvat potravinami, vodou a dalšími přírodními zdroji. Ukázali jsme si také místa naší planety, která jsou již díky činnosti lidí nenávratně zničena a jaký dopad to může mít na některé živočišné druhy. Poté jsme společně sepsali slib, který se budou děti snažit dodržovat po celý následující rok. Pak už nezbývalo, než přiložit ruku k dílu a vyrazit do okolí školy, kde děti sbíraly odpadky.

Den Země u šesťáků

Víte, že naše planeta má svůj svátek? Má ho 22. dubna a jmenuje se Den Země. Byl vyhlášen v roce 1970 v USA a k oslavám se připojilo již 193 zemí světa, kde se pořádají různé akce a soutěže, které mají upozornit na nesmyslnou devastaci Země a na nutnost její záchrany. A když slavit, tak se vším všudy a hlavně kreativně. V reálu letos bohužel jen za ztížených a omezených podmínek, ale moudrým slovem, zajímavým obrázkem a chytrým nápadem v rámci distanční výuky to šesťákům šlo hladce. Sváteční dort jsme nakrojili při doučování z češtiny textem o kácení deštných pralesů a o „modrém zlatu“ – vodě (Den vody se slaví 22.

Vážení rodiče,

pro 2. pololetí tohoto školního roku přejdeme na elektronickou ŽK. Nejen s ohledem na současnou podobu docházky do školy – distanční, rotační atd., kdy je složité informovat vás o známkách vašich dětí, ale i vzhledem k tomu, že elektronická ŽK nabízí řadu výhod. Některé školy ji už používají a ohlasy jsou dobré.

Subscribe to RSS - Akce školy