Akce školy

Výsledky přijímacího řízení do školní družiny pro školní rok 2021/2022

Vážení rodiče,

v příloze naleznete výsledky přijímacího řízení do školní družiny pro školní rok 2021/2022.

R. Cimburková

Divadelní předplatné 2021-2022

V tuto chvíli se již připravuje divadelní předplatné pro školní rok 2021-2022. Na začátku září 2021 budu dětem rozdávat lístečky, zda mají zájem o předplatné v následující sezóně. Výběr bude z následujících titulů: Mikve, Tři veteráni, Noc na Karlštejně, Jako břitva.

Cena za žáky je 540 Kč a za dospělé 780 Kč.

Jak to bylo v Častolovicích - výlet 4., 5. a 6. třídy - ještě PŘIDANÉ OBRÁZKY

Šesťáci vyjádřili svůj názor na výlet do Častolovic svou básní:

ŽIVOTABÁSEŇ – ČASTOLOVICE

Název Častolovice vznikl z příslovce často a slovesa lovit.

V interiéru zámku mě zaujala krásná výzdoba a bohaté vybavení.

Život na zámku je někdy složitý, ale určitě zajímavý.

Být bohatá, tak bych byla se vším spokojená a užívala si život.

Zámecký park dokáže zlepšit náladu – je tam spoustu barev.

Koláž z fotografií - práce žákyně 5. třídy

Krkonoše z ptačí perspektivy

Z ptačí perspektivy…

V úterý 8. 6. 2021 žáci 7., 8. a 9. třídy navštívili Stezku korunami stromů v Krkonoších. Poznali jsme zdejší krásné lesy doslova od kořenů, dozvěděli jsme se vše o životě pod povrchem, vlastnostech půdy a kořenovém systému krkonošského lesa až po koruny stromů.

Výhled ze 45 metrů vysoké věže všechny uchvátil.

Jak voní prázdniny?

Lesem, loukou, skalami, potůčkem... Myslím, že prvňáčkům, druháčkům i třeťákům prázdniny na školním výletě do Toulovcových maštalí už zavoněly. Osmikilometrovou procházku lesem za nádherného letního počasí, lezení Oslí stezkou, opatrné přelézání spadlých kmenů, chůzi úzkou cestičkou z písku podél skal, prolézání chodeb i chodbiček Toulovcových maštalí, svačinu v lese, přechod přes dva potůčky a ochutnání vody z lesní studánky všichni skvěle zvládli. Děkujeme paní učitelce Staňkové za dokonalou "průvodcovskou službu" a paní učitelce Kabrielové za zařízení autobusu. Už se těšíme na další výlet!

Projektový den Chemie okolo nás - 8., 9. třída

V pondělí 31. 5. proběhl v 8. a 9. třídě projektový den s názvem Chemie okolo nás. Žáci si vyzkoušeli několik zajímavých pokusů - např. odbarvení Kofoly živočišným uhlím, filtraci, sopku s lávou, měřění pH látek běžně používaných v domácnosti, chromatografii na filtrační papír i křídu, porovnávání hustoty kapalin a pevných látek. Žáci se podivovali, že chemie není pouze o jedovatých látkách, zápachu, továrnách, atd. Naopak je vůně bylinek a koření přesvědčila, že chemie je opravdu všude kolem nás a je to velmi zajímavá přírodní věda. Bylinky a koření nejen třídili a poznávali, ale zahráli si na léčitele a "babku kořenářku" při míchání bylinkových čajů přesně na míru.

Veselé zoubky - 1. třída

Veselé zoubky – 1. třída

Reálné bydlení s prvky snů a fantazie

Mám rozprávkový dom …..  zpívá Karel Gott slovensky ve své krásné romantické písni, která nás inspirovala při výchově k občanství pro jednu z výhod života na vesnici – mít dům se zahrádkou, kde pěstujeme bylinky a zeleninu a máme záhonky plné rozkvetlých květů a zeleně a žijeme v něm šťastně a spokojeně s milujícím partnerem.

Žádost o přijetí žáka k zájmovému vzdělávání (ŠD) 2021/2022

Vážení rodiče,

pokud máte zájem o přihlášení Vašeho dítěte k zájmovému vzdělávání na školní rok 2021/2022, dokumenty naleznete na webových stránkách školy v sekci Škola – Školní družina – Dokumenty.

příjem žádostí

1.6. – 15.6. 2021

počet míst  27

Žádost o přijetí žáka můžete odevzdat následujícími způsoby:

Konzultační den 3. 6. 2021 - Šachová

3. 6. 2021 proběhne konzultační den - pokud se mnou potřebujete něco zkonzultovat, zapište se do tabulky.

Konzultace proběhne přes aplikaci Temas přes účet Vašeho dítěte.

Schůzky budou zapsané v kalendáři v MS Teams, připojte se na ně.

Subscribe to RSS - Akce školy