Akce školy

Noc vědců 2022

Přijměte pozvání na Noc vědců Univerzity Pardubice

Pro studenty i žáky, pro rodiny s dětmi, ale i pro všechny nadšence vědy a zákonitostí přírody je určena tradiční Noc vědců, která se koná v jeden moment po celé ČR i Evropě.

Univerzita Pardubice otevře své brány v pátek 30. září od 16 do 22 hodin  v prostorách Fakulty chemicko-technologické v kampusu v Polabinách.

Fyzika je věda - nebo ne?

Jak už vědí i naši šesťáci, fyzika je věda a zkoumá zákonitosti přírodních jevů a popisuje vlastnosti a projevy toho, co vidíme kolem sebe. Jako základní pojmenování používá slova TĚLESO a LÁTKA.

Šesťáci se (stejně jako fyzikové) rozhlédli kolem sebe a z těles vytvořili tyto destičky – viz obrázky.

Tělesa = věci, ale i lidé a zvířata; na destičkách to jsou ty konkrétní předměty.

Memoriál Josefa Šťulíka v přespolním běhu

Josef Šťulík, vězněný pardubickým gestapem po atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha, byl 2. července 1942 popraven v Pardubicích s dalšími spolupracovníky výsadku Silver A.

Na památku tohoto muže Památník Lidice pořádá každoročně přespolní běh pro mládež pod názvem Memoriál Josefa Štulíka. Jeho cílem je vzbudit zájem nejmladší generace o historii památných míst souvisejících s nacistickou represí.

Výlet za odměnu

Letošní výlet za odměnu pro nejlepší sběrače směřoval ve čtvrtek 15. září do krajského historického města Olomouc. Při cestě vlakem došlo na kolejích k nehodě a byli jsme dlouhý čas uvězněni v kupé vlaku a do Olomouce přijeli s dvouhodinovým zpožděním. Proto jsme původní bohatý program zredukovali na krátký rozchod, prohlídku Horního náměstí s orlojem a interaktivní muzeum Pevnost poznání v areálu Korunní pevnůstky, kde jsme navštívili tři expozice – přírodovědnou Živá voda, matematicko-fyzikální Rozum v hrsti a Světlo a tma. Počasí nám také nepřálo, neboť po celou dobu našeho putování městem silně pršelo.

Divadelní předplatné VČD 2022/2023 pro žáky 2. stupně a dospělé

Ve školním roce 2022/2023 bude možné celkem pětkrát navštívit Východočeské divadlo Pardubice, a zhlédnout tak zdařilé kousky z domácího repertoáru, a nejen z něj. Předplatné se zahajuje v září 2022 a končí v červnu roku následujícího. Divadelní předplatné probíhá v týdnu (Po-Čt) a to po vyučování. Na divadelní předplatné jezdíme linkovým autobusem.

Závaznou přihlášku je třeba odevzdat pí. uč. Svobodové do 6. 9. 2022. Dospělí zájemci se mohou nahlásit také do 6. 9. 2022 u pí. uč. Svobodové.

Rodičovské schůzky 1.9.2022

Dne 1.9.2022 se konají rodičovské schůzky. Od 15:30 společná část ve školní jídelně, od 16 ve třídách s třídními učitelkami. Informace organizační, akce, instrukce k elelktonickým aplikacím, školní pokladna online, volba třídních důvěrníků do ROSY, představení pedg.sboru, nový školní web,..

Rozmístění tříd - š.r. 2022/23

Třída

Budova

Umístění

Č.místnosti

Třídní učitelka

1.

Stará

Přízemí vlevo

A.Šachová

2.

VÝSLEDKY PŘÍJMACÍHO ŘÍZENÍ DO ŠKOLNÍ DRUŽINY PRO Š.ROK 2022-23

Sportovní olympiáda

Je konec školního roku, učebnice vrácené, pomůcky uklizené, žáci (ale i učitelé) vyhlížejí prázdniny. Ještě než ale začnou, je čas na aktivity se spolužáky, období výletů, spaní ve škole, akademie …a letos poprvé i na sportovní den.

Úterní ráno jsme sledovali s obavami. Předpověď mluvila o bouřkách i přívalech vody, mobilní aplikace byla milosrdnější, dopoledne by mělo být oblačné a vlažné. A vypadalo to, že opravdu bude.

Pěší výlet do Chrasti - 3. třída

Ve čtvrtek jsme vyrazili se třeťáky na pěší výlet do Chrasti. Už od rána svítilo sluníčko, a tak nám cesta utekla velmi rychle. V Chrasti jsme si dali svačinku a prohlédli si zámek včetně jeho zahrady. Pak jsme se na pozvání paní Houdkové zastavili v místní lékárně. Tam na nás čekalo překvapení v podobě hry, při které děti hádaly, co všechno se tam prodává a z jakých přísad se vyrábějí různé mastičky. Nechyběla ani malá sladká odměna. Na náměstí jsme nemohli vynechat cukrárnu a nákup drobných suvenýrů a dárečků pro rodiče. Celý výlet jsme poté zakončili na hřišti, kde jsme si vyzkoušeli různé posilovací stroje a pořádně se protáhli. Do školy jsme se vrátili příjemně unavení a spokojení.

Subscribe to RSS - Akce školy