Abeceda peněz ve 2. a 4. třídě

Abeceda peněz ve 2. a 4.třídě

V pátek 11.3. přijela do naší školy paní Andrea Dlouhá z České spořitelny v Kutné Hoře. Pod jejím vedením proběhla ve třídě čtvrťáků a druháků hodina matematiky. Žáci se seznámili a získali představu o tom, co jsou příjmy a výdaje a kde se vlastně berou peníze. Kdo nám je dává a co důležitého se musí platit nebo proč je potřeba spořit a neutrácet.

Před touto hodinou si pár dnů předem žáci na počítačích prošli tzv. kvízování, kde dostali k řešení a přemýšlení situace z běžného života a měli rozhodnout, zda mají příjem nebo výdej peněz.

Kvízování se jim líbilo a těšili se na návštěvu přímo ze spořitelny.

Formou hry si žáci zkusili pracovní list spolu s interaktivní tabulí a za odměnu dostali pracovní deník. V něm budou řešit situace spojené s příjmy a výdaji v běžné domácnosti.

Až budou mít deník splněn, projdou si znovu kvízování a mohou se zúčastnit soutěže, kterou pořádá Česká spořitelna. Výhrou je šek na 15 000,- Kč, které mohou použít na školní výlet či jinou zábavu v rámci třídy.

Budeme si přát, aby měli štěstí. Druháčci by chtěli výhru využít na plánovanou Školu v přírodě.