Život v pohybu

V pondělí 6. června se konala skvělá dvouhodinová ukázková show Život v pohybu, zaměřená na moderní druh sportu parkour. Vtipní moderátoři a aktéři celého vystoupení Martin a Marek, pro které je parkour životním stylem, vášní i radostí, v úvodní části seznámili děti s prostředím a historií tohoto sportu, zmínili důležité zásady bezpečnosti a předvedli část klasického tréninku. Následovala poučná a zábavná exhibice s ukázkou základních prvků parkouru, do které aktivně zapojili děti i paní asistentku Terezu, a odvážlivci si vyzkoušeli pod dohledem trenérů salto vzad backflip. V závěru programu nechyběla ani soutěž o ceny, rozdání upomínkových předmětů a oblíbená autogramiáda. Děti se samy přesvědčily, že pohyb je základní podmínkou života a hýbat se může být prospěšné a zábavné, určitě lepší než každodenní sezení u počítače. Děkuji organizaci SH Academy z.s. z Jihlavy za nabídku perfektního výchovně vzdělávacího programu a těším se na další spolupráci v příštím školním roce.

M. Chmelařová

Více informací o parkouru najdete zde:

Reakce dětí:

Představení se mi líbilo. Dozvěděl jsem se několik informací o vzniku parkouru. Kluci byli vtipní a odvážní. Nejvíce se mi líbilo, jak předváděli různé triky.        Ždánský A.

Dne 3. června naši školu navštívilo představení parkouru. Konečně to bylo něco zábavného, a ne otravné, naučné exkurze. Myslím si, že se všichni pobavili a někteří si i něco málo zkusili. Dokonce jsme se i naučili pojmenování některých triků a řekli jsme si, jak se parkour dělí. Za mě musím říci, že to bylo moc fajn a některé to i motivovalo k tomu, aby začali s parkourem. Dušková T.

Parkour se mi velice líbil, lektoři byli příjemní a vtipní. Menším žákům dokázali vysvětlit, jak udělat různé triky a předvedli, jaké triky existují a do jakých typů parkouru patří, takže vystoupení hodnotím kladně.       Růžička A.

Přijeli dva mladí muži – Martin Kašiar a Marek Klátil, kteří se parkouru věnují již 10 let. Dozvěděla jsem se nové věci a také nám ukázali různé triky. Moc jsem si akci užila a doufám, že něco podobného ještě někdy bude na naší škole. Byla to skvělá akce!          Víšková N.