Zeměpis 8

VÝUKA V DOBĚ MIMOŘÁDNÉHO VOLNA

Zde budou průběžně doplňovány úkoly, veškeré úkoly v pracovních sešitech a zápisy ve školních sešitech budou po návratu do školy kontrolovány a hodnoceny. Pozor na dodržení termínu u prací, které budu chtít poslat na e-mail.

Nové termíny referátů (aby měl každý dva referáty za druhé pololetí, přiřadila jsem těm, na které se už nedostal žadný kraj, organizaci, ve kterých je ČR členem) - posílejte vypracované ve Wordu nejpozději v uvedený termín:

• Kuba - 1. 4. Jihomoravský kraj - splněno
  • Adam - 6. 4. Olomoucký kraj - splněno
  • Tom - 8. 4. Zlínský kraj
  • Áďa - 15. 4. Ústecký kraj
  • Domča - 20. 4. kraj Vysočina
  • Denča - 22. 4. NATO
  • Eliška - 27. 4. OSN
  • Ondra - 29. 4. EU

6. - 8. 4. 2020

• přečíst v učebnici Královéhradecký kraj - str. 62 - 64, potom si do sešitu pomocí učebnice udělej výpisky - výpisky by měly mít podobu zápisů, které jsme si už do sešitu lepili, tzn. krajské město, přírodní podmínky, obyvatelstvo, atd. (inspiruj se například zápisem Liberecký kraj)
  • pracovní sešit - str. 52 - vyplň s pomocí učebnice, atlasu nebo internetu
  • zhlédni video o Královéhradeckém kraji: https://decko.ceskatelevize.cz/ceske-pexeso (odkaz vás přenese na úvodní stranu Českého pexesa, je na vás, abyste si příslušný kraj našli v nabídce vpravo!) a na e-mail mi do 15. 4. 2020 pošli odpovědi na následující otázky (odpovědi najdeš ve videu):
    • Jak se jmenuje a kolik měří nejvyšší hora kraje (i ČR)?
    • Jaké řeky v kraji pramení?
    • Co se odnedávna vyrábí v Hradci Králové?
    • Jaké město známe z pohádek O loupežníku Rumcajsovi?
    • Kde se nachází Babiččino údolí?
    • K jakým účelům byl původně využíván zámek Kuks?
    • Čím je zajímavá ZOO ve Dvoře Králové?

30. 3. - 3. 4. 2020

• přečíst v učebnici Liberecký kraj - str. 59 - 61 a v pracovním sešitě vyplň s pomocí učebnice, atlasu či internetu str. 51 (Liberecký kraj)
  • do sešitu si vytiskni a nalep nebo opiš a doplň zápis - viz příloha dole pod článkem
  • zhlédni video o Libereckém kraji: https://decko.ceskatelevize.cz/ceske-pexeso (odkaz vás přenese na úvodní stranu Českého pexesa, je na vás, abyste si příslušný kraj našli v nabídce vpravo!) a na e-mail mi do 3. 4. 2020 pošli odpovědi na následující otázky (odpovědi najdeš ve videu):
    • K čemu slouží budova na vrcholu Ještědu?
    • Co se vyrábí v Jablonci nad Nisou?
    • Co vymysleli v Liberci na univerzitě?
    • Čím se ublížilo přírodě na Liberecku?
    • Jaké jsou výhody i nevýhody pískovce?
    • Na jaké řece vzniká v zimě ledopád?
Práci splnili: Adam, Tom, Denča, Áďa, Jakub

Práci nesplnili: Ondra, Eliška, Dominik

23. 3. - 27. 3. 2020

• s pomocí učebnice si do sešitu udělej výpisky o Ústeckém kraji - výpisky by měly mít podobu zápisů, které jsme si už do sešitu lepili, tzn. krajské město, přírodní podmínky, obyvatelstvo, atd. (inspiruj se například zápisem Plzeňský kraj)

16. 3. - 20. 3. 2020

• do sešitu opsat nebo vytisknout a nalepit zápis Plzeňský kraj (viz příloha dole), v tom samém souboru je i pracovní list na Karlovarský kraj, ten s pomocí učebnice (str. 52-54) vyplň a také nalep do sešitu
  • přečti si v učebnici o Ústeckém kraji - str. 55 - 57 a v pracovním sešitě vyplň s pomocí učebnice, atlasu či internetu str. 49 a 50 (Karlovarský a Ústecký kraj)

11. 3. 2020

• do pondělí 16. 3. 2020 dokončit zcela Jihočeský kraj - pracovní list, který jsme lepili do sešitu - všechny potřebné informace jsou v učebnici
  • dále (též do pondělí) přečíst v učebnici Plzeňský kraj - str. 49 - 51 + v pracovním sešitě vyplnit stranu 48 s pomocí učebnice, atlasu, případně internetu (po návratu do školy budu kontrolovat!!)
  • dnes jsme měli psát test na Kraje ČR, počítejte s ním hned po návratu do školy
  • kdo má odevzdávat referát, pošle ve stanovený den na e-mail: sabina.hajkova@skola-rosice.net; připomínám termíny referátů:
    • Jakub, Ondra - 16. 3. 2020
    • Dominik - 18. 3. 2020