Zavítá k nám LiStOVáNí

LiStOVáNí je cyklus scénického čtení. Zhruba v hodinovém divadelním vystoupení je představen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury.

Projekt dokázal, že „má smysl" - má své věrné diváky, kteří jej sledují jako literární seriál a kteří si často představované knihy čtou, stejně jako další knihy představovaného autora či nakladatelství. LiStOVáNí výborně podporuje čtenářství jako takové. Svou živou akční formou dokazuje především dnešní mladé generaci, že dnes, kdy je možné skoro všechno, pořád ještě není kniha pasé.

Za propagaci knižní kultury získal projekt LiStOVáNí v roce 2011 výroční cenu nadace Český literární fond.

I nám se podařilo, aby tento úspěšný projekt na podporu čtenářství zavítal do naší školy.

Kdy? 24. 10. 2018

Kde? Tělocvična rosické ZŠ

V kolik? 8:00       Šmodrcha (Archie Kimpton) - žáci MŠ a 1. stupeň ZŠ

9:00       Jak být klukem/holkou? aneb Vše, co jste chtěli vědět o pubertě a báli jste se Googlit (James Dawson + Hayley Longová) – žáci 2. stupně ZŠ

Šmodrcha

Anotace představení: Honzík Bačkora je docela obyčejný kluk z jednoho docela obyčejného městečka. Když ovšem jednoho obyčejného dne na toulkách po okolí náhodou natrefí na příšerně pomotaného, zpřeházeného, mrzoutského, vypaseného a na sušenkách závislého mluvícího kocoura, jeho život se rázem úplně změní!

Je šťastný, že v podivném tvorovi konečně našel svého vlastního zvířecího kamaráda, a chce si ho nechat, jenže jeho čistotou posedlá máma, otravná sestra a bláznivý starý plukovník se zálibou ve vycpávání neobvyklých živočichů mají na věc docela jiný názor… Dokáže Honzík svého chlupatého parťáka ochránit, nebo Šmodrchu čeká osud mnohem horší než jen pouhý nedostatek sušenek?

Účinkují: Věra Hollá a Lukáš Hejlík.

Knihu je možné si i na místě zakoupit, cena činí: 230 Kč.

Anotace představení: Jak může být člověk za borce a představovat si, že někoho sbalí, když má obličej samý beďar a chlupy mu rostou na místech, kde by podle něj neměly vůbec růst? Být holkou je skvělý. Ale někdy taky praštěný, zvláštní a nepochopitelný. Naštěstí jsou tu necenzurované avšak vřelé a inteligentní knihy učitelů Jamese Dawsona a Hayley Longové, které kluky i holky s naprostou otevřeností provedou pubertou, nástrahami společenské džungle, sexu i partnerství. A to bez vytáček a se vším všudy.

Účinkují: Markéta Lánská a Alan Novotný (alt. Lukáš Hejlík a Věra Hollá).

Knihu je možné si i zakoupit, cena činí: jeden titul 180 Kč, obě knihy celkem 350 Kč.

p. uč. Jaroslava Procházková

PDF icon holky kluci_blank.pdf1.86 MB