Zápis: Do první třídy s Krtkem a kamarády

Podobně jako nám za budovou školy roste den za dnem nová školka, dorostly nám také „školkové“ děti do věku, kdy se již mohou stát malými školáky. První dubnovou středu odpoledne nám k tomu všemu vyrostla ve škole ještě krtčí hromádka.

Společně se známou postavičkou z knih Zdeňka Milera a jejími kamarády, prošly děti jednou ze svých prvních důležitých zkoušek – zápisem do první třídy. V doprovodu maminek, tatínků i sourozenců se sešlo kolem dvaceti budoucích prvňáčků. Každý z nich nám měl co nabídnout, ať už během povídání, psaní či počítání, při cvičení nebo zpívání. Ani práce s interaktivní tabulí nebyla něčím, co by děti zaskočilo. Přesně takové žáčky v naší škole potřebujeme!

A komu se jistě bude po milých dětech stýskat, jsou paní učitelky z mateřské školy, které je trpělivě na školní docházku připravují. Proto je také již tradičně přišly doprovodit při jejich cestě do školních lavic: Co zajímavého zažili naši předškoláčci 3. dubna odpoledne v ZŠ? Čekalo je putování s krtečkem, cestička doprovázená úkoly, zápis do 1. třídy, vstup do další etapy života. V očích dětí jsme pozorovali nadšení, odvahu, očekávání ale i strach a slzičky. Nakonec vše dobře dopadlo. Děkujeme paní učitelkám za vlídný přístup a, jak bylo viditelné, zodpovědnou přípravu, škole za dárečky.

Helena Kerhartová, vedoucí učitelka


Na sedmnáct nových školáků se těšíme v září, s rodiči se uvidíme na první informační schůzce, která proběhne v pondělí 27. května 2019.                                                                                                                                    

Poděkování za dárky patří společnosti Bovys a Lego a dětem ze školní družiny, které se spolu s paní učitelkou postaraly o „jedlé krtčí hromádky“.


Za 1. stupeň ZŠ M. Pavlíková

 
Rubrika: