Žáci 2. stupně a stověžatá Praha

První dubnový čtvrtek byl pro žáky druhého stupně ve znamení exkurze do Prahy. Celodenní výlet do Prahy čítal hned 3 vztyčné cíle – Pražský hrad, Poslaneckou sněmovnu a Divadlo na Vinohradech.

V prostorách Hradu na nás čekala výstava Labyrintem dějin českých zemí, jež je uspořádaná v rámci oslav 100. výročí založení Československé republiky. Žáci měli tak možnost vidět například ústavu ze 17. století, pečetidlo z dvacátých let dvacátého století, na interaktivní tabuli si mohli vyzkoušet hlaholici, zhlédnout videoukázku o první republice či si poslechnout dobové proslovy.

Dalším cílem byla Poslanecká sněmovna, kde jsme se dozvěděli informace o složení PS, o volbách do PS, o chodu PS a viděli jsme prostory, které většina zná pouze z televize. Poznatky z hodin výchovy k občanství byly tak jistě o něco doplněny a především pořádně ukotveny.

Posledním bodem našeho pražského dobrodružství bylo představní Pygmalion v nádherném vinohradském divadle. Naši žáci se najednou stali mladými gentlemany a dámami, jež se krásně převlékli a vzorově chovali.

 

Jak vypadal den strávený v Praze, však nejlépe popíší sami žáci…

Dne 5. 4. jsme my, žáci 2. stupně, vyjeli do Prahy. Cesta ubíhala velice rychle a s dobrou náladou, autobusem zněly veselé hlášky a písničky…

Barbora Blažková, 7, ročník

… Tak jsme se dočkali, máme tu výlet do Prahy. Jen co jsme přijeli do Prahy, šli jsme na Pražský hrad, kde na nás čekala výstava v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa – Labyrintem dějin českých zemí.

Lukáš Poluda, 7. ročník

… Když jsme vystoupili z autobusu, tak jsme hned šli na Pražský hrad. Nejvíce nás asi zaujalo, jak nás policisté kontrolovali před vstupem na Hrad.

Denisa Volfová, 9. ročník

… Byli jsme se také podívat na Chrám sv. Víta, který je nádherný.

Adéla Sitařová, 7. ročník

… Šli jsme směrem k Poslanecké sněmovně, kde na nás nejprve v Informačním středisku Poslanecké sněmovny čekala dokumentární ukázka a v zápětí se už šlo do Poslanecké sněmovny, kde průvodce hovořil o poslancích, budově a fungování PS.

Tomáš Hansl, 9. ročník

… V Poslanecké sněmovně jsme potkali Ivana Bartoše, předsedu České pirátské strany.

David Farkaš, 7. ročník

… Všichni jsme měli obrovský hlad, tak jsme se šli naobědvat do McDonaldu. Po obědě jsme šli před Karlův most, na Staroměstské náměstí a dále na Václavské náměstí.

Michaela Plachá, 7. ročník

... Na Václavském náměstí jsme si udělali rozchod a domluvili se, že se sejdeme u sochy sv. Václava. Na náměstí zrovna probíhaly protesty slovanský občanů na dosavadní vládu v jejich zemi. Když jsme se sešli, šli jsme k autobusu, který čekal u Hlavního nádraží a ve kterém jsme se převlékli do společenského oblečení. Poté jsme se pěšky vydali k Divadlu na Vinohradech. Šli jsme na divadelní představení Pygmalion. Hra nás všechny zaujala a zůstala nám v paměti. Po divadelním představení nás už čekala poslední cesta dne a to cesta domů. Domů jsme se vrátili kolem půl jedné ráno.

    Tento výlet byl jeden z nejlepších výletů, který jsem absolvoval, a všechny místa, které jsme navštívili, bych doporučil všem ostatním, aby je navštívili. Je to obrovský zážitek.

Michal Kysela, 9. ročník

 

Fotografie brzy naleznete ve fotogalerii.

Rubrika: