Výukový program PŘICHÁZÍ ZÁKON

Proč jsem? Z čeho jsem? Co můžu?

Tak tohle už ti, kteří ve středu shlédli fyzikálně - přírodopisně - preventivní program Přichází zákon ve školní tělocvičně, vědí. A dozvěděli se i mnoho dalšího a zajímavého.

O tom, jak vznikl vesmír, jak vznikly atomy, jak vznikl život a vyvíjely se jednotlivé druhy, dozvěděli se o procesech přeměn a potravním řetězci.

A také o člověku. O tom, že máme práva i povinnosti (někteří s hrůzou v očích zjistili, že jejich povinností je chodit 9 let do školy) a že naše svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého.

A to vše zajímavou, poutavou formou, za pomoci mnoha názorných rekvizit - policejními pouty počínaje, přes ukázku atomů (vodíku, helia, uhlíku, dusíku, kyslíku), obrovské šišky z borovice Lambertovy a fosíliemi (např. zubem z mamuta) konče.

Nejstarší žáci možná ocenili aspoň výborné zvukové efekty.

Pořady pana Zezuly (v předchozích letech měli žáci možnost shlédnout výukové pořady Používám mozek a Mám chytré tělo) jsou vždy zárukou kvality.

Vy, co jste to neviděli, jste o hodně přišli. Můžete nahlédnout alespoň do Fotogalerie.

P. Brožková