Výtvarná výchova 6

Pomůcky na školní rok 2019-2020:

Výtvarná výchova: alespoň 4 štětce (2x kulatý, 2x plochý – různé velikosti), pastelky, fixy, voskovky 24 barev, vodové a temperové barvy, paleta na míchání barev, barevné papíry, kelímek na vodu, hadřík, pracovní košile nebo zástěra, vysunovací lepidlo, nůžky, starý ubrus nebo noviny na lavici, kufřík nebo krabici na pomůcky

Samostatná práce na období 11.3. - 20.3.2020, domácí příprava:

Připravit na dokončení práce z minulé hodiny - téma "Slepice" - vyhledat motivy vhodné na kombinaci barev červená - černá na internetu.

Samostatná práce na období 23.3. - 27.3.2020:

Téma: "Můj diář" - vytvořit vlastní návrh obálky diáře, který by mohl být předlohou pro diář na příští školní rok.

Obkresli si na papír (čtvrtka, kancelářský papír) obrys diáře, který využíváme letos - získáš formát, na který nakreslíš nebo namaluješ svůj návrh. Technika práce a využití pomůcek záleží na tvé volbě (tužka, pastelky, fixy, libovolné barvy...).

Vytváření návrhů se zúčastní žáci 6. a 7. tříd.

Hotové návrhy můžete oskenovat nebo vyfotit a poslat do 30.3.2020 na adresu:

marcela.kohoutova@skola-rosice.net

Samostatná práce na období 30.3. - 8.4.2020:

Volné téma - nakreslete nebo namalujte to, co vás baví, co rádi kreslíte či malujete nebo vyzkoušejte něco nového. Vyberte si nejenom téma, ale také techniku a pomůcky - využijte to, co máte doma k dispozici, může to být třeba kresba tužkou, ale i práce s temperovými barvami...  Formát je také libovolný. Náročnost práce by měla odpovídat čtyřem vyučovacím hodinám (zadáno na 2 týdny). Práci mi odevzdáte po návratu do školy.