Výtvarná výchova 6

Pomůcky na školní rok 2019-2020:

Výtvarná výchova: alespoň 4 štětce (2x kulatý, 2x plochý – různé velikosti), pastelky, fixy, voskovky 24 barev, vodové a temperové barvy, paleta na míchání barev, barevné papíry, kelímek na vodu, hadřík, pracovní košile nebo zástěra, vysunovací lepidlo, nůžky, starý ubrus nebo noviny na lavici, kufřík nebo krabici na pomůcky

 

Samostatná práce na období 11.3. - 20.3.2020, domácí příprava:

Připravit na dokončení práce z minulé hodiny - téma "Slepice" - vyhledat motivy vhodné na kombinaci barev červená - černá na internetu. 

 

Samostatná práce na období 23.3. - 27.3.2020:

Téma: "Můj diář" - vytvořit vlastní návrh obálky diáře, který by mohl být předlohou pro diář na příští školní rok.

Obkresli si na papír (čtvrtka, kancelářský papír) obrys diáře, který využíváme letos - získáš formát, na který nakreslíš nebo namaluješ svůj návrh. Technika práce a využití pomůcek záleží na tvé volbě (tužka, pastelky, fixy, libovolné barvy...).

Vytváření návrhů se zúčastní žáci 6. a 7. tříd.

Hotové návrhy můžete oskenovat nebo vyfotit a poslat do 30.3.2020 na adresu:

marcela.kohoutova@skola-rosice.net

 

Samostatná práce na období 30.3. - 8.4.2020:

Volné téma - nakreslete nebo namalujte to, co vás baví, co rádi kreslíte či malujete nebo vyzkoušejte něco nového. Vyberte si nejenom téma, ale také techniku a pomůcky - využijte to, co máte doma k dispozici, může to být třeba kresba tužkou, ale i práce s temperovými barvami...  Formát je také libovolný. Náročnost práce by měla odpovídat čtyřem vyučovacím hodinám (zadáno na 2 týdny). Práci mi odevzdáte po návratu do školy.

 

Týden 14.4. - 17.4.2020

Dokončit všechny zadané práce, chybí mi ještě od několika žáků návrh na diář, kdo neposlal, dodá tento týden. Děkuji všem, kteří dodrželi termín a poslali mi. Mám hodně zajímavých námětů. Je zřejmé, kdo si s návrhem dal práci.

 

Samostatná práce na vyučovací hodiny 22.4., 29.4. a 6.5.2020:

Cílem těchto hodin výtvarné výchovy je vytvořit mozaiku. Práce je rozčleněna do tří dvouhodinových bloků. Postupujte podle následujícího návodu:

http://vytvarne-namety.cz/index.php/81-doprava/755-plachetnice-papirova-mozaika 

Pokud by si chtěl někdo zvolit jiný motiv než plachetnici, je to možné. Postup je stejný - mozaika.

Hotové práce mi oskenujte nebo vyfoťte a pošlete do 11.5. na adresu:

marcela.kohoutova@skola-rosice.net

Těším se na vaše výtvarná díla.

Všechny výtvarné práce si založte do desek, po návratu do školy mi odevzdáte.

 

Samostatná práce na vyučovací hodiny 13.5., 20.5. a 27.5.2020:

Námětem pro příští hodiny je vytvoření zátiší. Z věcí, které máte doma si vytvořte skupinu předmětů, podobně jako to vidíte v následující inspiraci, kde je také uveden postup práce, jak zátiší namalovat:

http://www.vytvarne-namety.cz/index.php/90-predmety/987-zatisi-se-sklenici-dzemu-salkem-caje-a-citronem

Místo sklenice džemu může být konvička na čaj nebo jiná nádoba, místo citonu pomaranč či jiné ovoce. Záleží na vaší tvořivosti. Stačí tři věci v zátiší.

Hotové práce mi oskenujte nebo vyfoťte a pošlete do 29.5. na adresu:

marcela.kohoutova@skola-rosice.net

Těším se na vaše výtvarná díla. Děkuji všem, kteří dodržují termíny a pracují zodpovědně. Práce, které máte zadané jsou jedním z podkladů pro vaše hodnocení. 

Všechny práce budou po návratu do školy odevzdány. 

 

Samostatná práce na vyučovací hodiny 3.6, 10.6, 17.6.2020:

Na následujících webových stránkách vyhledej v levém sloupci téma "Písmo", v něm si vyber výtvarný námět, který potom zpracuj podle své fantazie:

http://vytvarne-namety.cz/

 

Ve čtvrtek 18.6. od 13 do 15 hodin budou odevzdávány všechny zbývající výtvarné práce v základní škole (některé práce byly odevzdány paní učitelce Svobodové, děkuji všem, kteří přinesli). Práce musí být podepsané. Budou sloužit jako podklad pro hodnocení z Vv.