Výlet za odměnu

Po příjezdu do Botanicu nás paní průvodkyně vzala na okružní prohlídku po areálu, během které jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí a nových informací o různých středověkých řemeslech. Po prohlídce jsme si směnili koruny za tamní platidlo – groše – a rozprchli se vyzkoušet nabízená řemesla na vlastní kůži.

Děti si tak mohly vyrazit měděnou minci, umotat lněný provaz, vyrobit přírodní mýdlo, svíčku nebo loutku, zkoušeli rýžovat zlato, uplácat keramickou dekoraci a mnoho dalšího. V centru jsme také mohli navštívit obchůdek s přírodní kosmetikou, která se vyrábí přímo v areálu Botanicu. Děti tedy mohly obdarovat své maminky a babičky voňavými krémy a mýdly.

Další zastávkou byly Poděbrady. Na náměstí jsme si pochutnali na výborné zmrzlině a pak jsme vyrazili na kolonádu a obdivovali květinové hodiny a kašny. U Eliščina a Bočkova pramene mnozí z nás okusili minerální vodu, moc sympatií si ale nezískala. :-)

Nakonec jsme se usadili na lavičkách a ve skupinkách jsme plnily úkoly z připravených pracovních listů. Zamýšleli jsme se nad tím, co všechno jsme viděli, poznali, vyzkoušeli, ale i co se nám nelíbilo nebo co bychom se chtěli dozvědět příště.

Pak už se čas ale nachýlil a my museli usednout do autobusu. Po náročném dni jsme se těšili domů, ale odjížděli jsme plní dojmů a zážitků. Ve středu 8. 9. 2020 jsme vyrazili na výlet za odměnu se žáky, kteří se minulý školní rok zapojili do sběrových soutěží. Naším cílem bylo centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus a město Poděbrady.

Fotografie z výletu budou již brzy k nahlédnutí ve fotogalerii.

p. uč. Hájková, p. uč. Svobodová, p. uč. Novotná