Výlet školní družiny a přespávačka

V pátek 24. 6. jsme se s dětmi vydali na krásný výlet do státního zámku ve Slatiňanech. Zde nás čekala prohlídka zrekonstruovaného zámku, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o životě Auerspergů, kteří tu žili. Podle pana průvodce měli Slatiňany ze všech svých sídel nejraději.

Po prohlídce jsme se vydali do zámeckého parku, který byl po nedávných bouřkách již přístupný. Moc daleko jsme nedošli, zastavili jsme se u miniatury vesnického domečku. Ten nechali postavit Auerspergové, aby měly jejich děti možnost se vzdělávat. Zde se učily, jak hospodařit, zahradničit a starat se o hospodářská zvířata.

My jsme toto místo využili i jako zastávku pro občerstvení. Nacházejí se zde interaktivní prvky, které děti zabavily. Mohli jsme zde obdivovat pestrobarevného páva, který se k nám nebál přijít. Největší atrakcí ovšem byly ochočené kozy.

Poté jsme se již museli vydat zpět na nedalekou autobusovou zastávku. Po příjezdu do Rosic jsme nemohli vynechat místní zmrzlinu. Ve škole jsme pokračovali v našem dalším programu.

Čekala nás návštěva a posezení s rodiči, na které jsme se všichni těšili. Co by to bylo za akci bez táboráku – NO ŽÁDNÁ. Jirka Kafka a Ondra Zeman nám připravili perfektní ohniště, u kterého jsme poseděli a opekli si špekáčky.

Po táboráku jsme se rozloučili s rodiči. Další částí našeho programu byla PYŽAMOVÁ PÁRTY S FILMEM. Co by byla přespávačka bez kina a popcornu? Nic z toho jsme nemohli vynechat. Děti se poskládaly vedle sebe, aby spaly, jak chtěly a hlavně, aby viděly dobře na obrazovku.

Ježek Sonic některé uspal během chvilky, ale našli se i tací, kteří měli stále dost sil a spánek se jim nedostavoval. I tyto noční sovičky časem usnuly. Ráno jsme se mohli těšit na snídani, která byla výjimečná. Po buchtách od p. Filipovové a muffinech od p. Svobodové jsme se oblizovali a rádi bychom jim tímto znovu poděkovali za tak sladké ráno. Třešně od Jakuba Říhy také přišly k chuti Usmívající se.Děti se nám podařilo utahat natolik, že si nevšimly ani nočního deště s trochou blesků.

Dovolte mi závěrem poděkovat za celoroční spolupráci. Přeji léto plné krásných zážitků a načerpání sil do nového školního roku.

Cimburková