Výlet do Licibořic

Každý školní rok jsme během měsíce května/června vyrazili  s dětmi na nějaký výlet - byla to odměna za celoroční práci všech. Ovšem školní rok 2019/2020 byl trochu „jiný“. Vzhledem ke covidové situaci a všem opatřením jsme byli nuceni všechny akce a výlety zrušit. Proto jsme moc rádi, že se nám podařilo si vynahradit výlet v měsíci září. Vyrazili jsme na známou eko farmu Babiččin dvoreček v Licibořicích. Po příjezdu jsme byli rozděleni na 2 skupiny - starší děti, které vyrazily na delší okruh a mimo jiné navštívily i Dědečkovu obůrku, kde mohly vidět různé druhy bažantů, muflony a daňky, mladší děti si prošly Babiččin dvoreček a pomohly nakrmit králíky, prasátko, husy, kozy, slepice a další zvířata, která žijí na statku. Uvnitř statku čekala babička, se kterou si děti umotaly koláček, když byl koláček upečený, mohly se jím posilnit. Dále si mohly děti prohlédnout různé staré věci, které ke statku a hlavně k práci na statku patří. Počasí nám vyšlo nádherné a celý den jsme si moc užili. Budeme se těšit na další krásný výlet, ať už za zvířátky nebo přírodou.

Bc. Romana Pantůčková

PS: více fotografií naleznete ve fotogalerii MŠ - a není jich málo :-)