Vlastivěda 5

Domácí příprava na 25.11.

PS str. 8 -Praha

Do volných řádků nahoře si zapiš informace, které jsme si dnes říkali a četli v učebnici str. 7. Například: Praha je hlavní město ČR a je i samostatným krajem. Má přes 1 200 000 obyvate.Prahou protéká řeka Vltava. ......

Domácí příprava na 18.11.

Návod: Jdi na Teams - Týmy 5. třídy - klikni na Vlastivěda (může být pod skrytými kanály) - klikni nahoře na soubor a rozbalí se ti "roletka" s materiály.

Materiály:

• 2 x Česká republika - jsou určeny k opakování
  • Mapka pohoří - do sešitu vlastivědy napiš datum a nadpis: POHOŘÍ ČESKÉ REPUBLIKY,
  • pod nadpis napiš všechna pohoří, co jsme si ukazovali na mapě ( máš je vypsaná dole) a můžeš přidat i jiná pohoří (nepsali jsme všechna). Potom zavři sešit , vezmi si mapu a ukazuj si vše na mapě!!!
  • Pohoří 1 - zde si zkus své znalosti, kde jaké pohoří leží na mapě
  • Pohoří 2 - zde máš nejvyšší hory těchto pohoří

Výuka 4.11 (středa) odpadá (Čj, Vl) - účast na celodenní on-line konferenci.

Náhradní hodiny budou žákům včas oznámeny.

Distanční výuka od 14.10. - 23.10.

Středy: 9:40 - 10: 25 hod. po hodině českého jazyka.

Setkáme se zítra (14.10.) v 9:40 po hodině českého jazyka.

Připrav si PS a psací sešit + psací potřeby.(Atlas zatím nepotřebuješ).

Týden 12.10.

14.10.(středa)- test: Orientace v krajině - podívej se do PS a psacího sešitu( nalepené zápisy)

- popsat směrovou růžice

- podle čeho se můžeme orientovat v přírodě

- kompas, buzola

Týden 5.10. - 9.10.

Orintace v krajině - světové strany a mapy - PS str. 4.

Týden 29.9. - 2.10.

Chválím přípravu žáků - testík dopadl dobře.

Nově jsme probírali organizace: NATO, EU, UNICEF, OSN - PS str. 3/ cv. 4 .

K tématu : Orientace v krajině jsme  pracovali na cv. 7 / str. 4.

Strana 3 v PS - práce s mapou - hotovo.

Dobrý den, z důvodu pracovní neschopnosti zapisuji informace k vlastivědě nyní.

Do konce měsíce února budeme probírat Českou republiku. Od března přejdeme k dějinám České republiky. K procvičování učiva o České republice doporučuji využívat i PS ze 4. třídy.

V PS Hravá vlastivěda - Česká republika máme hotovou celou stránku 2, učebnice str. 6.  Kdo nemá, prosím urychleně dodělat. ( Kraje ČR není potřeba v této fázi umět zpaměti).

Do "psacích" sešitů jsme si malovali planetu Země a Evropu. Lepili jsme mapku České republiky s kraji a náš Pardubický kraj. Zapisovali jsme sousední země s ČR. Lepili jsme mapku se zvýrazněním územních celků -Čechy, Morava, Slezsko a znakem České republiky. Na obrazovém materiálu jsme si prohlíželi státní symboly ČR.( Vlajka, trikolora, státní pečeť, velký a malý státní znak, hymna, vlajka prezidenta). Hezky je zpracované právě v PS ze 4. třídy.

Z těchto informací si napíšeme ve středu 30.9. krátký testík.