Tři, dva, jedna, start! První třída právě začíná

Už se k vám donesla ta novina? Naše první třída právě začíná! Všem na vědomí dáváme, že osmnáct nových žáčků vítáme! Ať se jim ve škole dobře daří a vydrží jim úsměv v tváři! Tak jako 2. září…


Byl to krásný pohled na ty malé človíčky, kteří s aktovkou na zádech překročili práh naší třídy. S odhodláním v očích vyhledali svoje jméno na tabuli a posadili se do školní lavice. Ta novina se donesla i ke Krtkovi do světa, kde právě hledá lék pro nemocnou myšku. Z velké dálky Krtek poslal prvňákům dopis, aby jim popřál hodně štěstí. S přáním se připojil také pan starosta Zdeněk Volejník, který dětem přinesl sovu Rózu. To kdyby v té první třídě potřebovaly nějakou moudrou radu, podobně jako Krteček. Úspěšný start popřála všem žákům i paní ředitelka Dana Brdíčková. Jako poslední návštěvu jsme pozvali naše deváťáky v čele s paní učitelkou Jaruškou Procházkovou. Nejstarší spolužáci prvňáčkům darovali krabici plnou moudrých knih. A tak se zdá, že už nám k zahájení nového školního roku opravdu nic nechybí.


Jen ta nemocná myška mi dělá trochu starosti… „Není na světě nic lepšího nežli mít kamaráda. Nebo kamarádku. Krtek měl myšku šedivku. Hrávali si spolu každý den. Ale jednoho rána na Krtkovo volání nikdo neodpověděl. Myší díra mlčela jako zařezaná. Co se děje? Myška stůně! Není na světě nic horšího, pomyslel si Krtek. To bych radši stonal sám…“ Moudrá sova Krtkovi prozradila název léčivé bylinky a on se vydal na dlouhou a dobrodružnou výpravu, aby našel ten zázračný lék, který by kamarádce myšce pomohl. Někdy však máme to, co hledáme, na dosah ruky a ani o tom nevíme…


Pojďme společně zkoumat a objevovat svět kolem nás i ten, který máme schovaný v sobě.


TŘI, DVA, JEDNA, START! PRVNÍ TŘÍDA PRÁVĚ ZAČÍNÁ!


Všem prvňáčkům přeji, aby se jim u nás ve škole líbilo a společně zde prožili spoustu příjemných, zajímavých a smysluplných dnů. Školní rok s radostí a úsměvem i všem ostatním žákům naší školy, kolegům a rodičům!


Michaela Pavlíková, třídní učitelka 1. třídy


V textu byla použita citace z knihy: MILER, Zdeněk a Hana DOSKOČILOVÁ. Jak Krtek uzdravil myšku. Praha: Albatros, 1993. ISBN 80-00-00018-0.

Rubrika: