Školní výlet deváťáků

Deváťáci se letos rozhodli pro dvoudenní školní výlet. Abychom nestrávili moc času cestováním, vybrali jsme "destinaci", kterou máme relativně blízko a přesto tam málokdo ze současné devítky byl - cílem našeho výletu byl kemp Yachtclub na Seči, Ústupkách. Bydlení jsme si museli obstarat sami :-). Žáci bydleli ve vlastních (nebo vypůjčených) stanech, které jsme si museli dovést (tímto děkuji doprovodnému vozidlu p. asistentce Kyselové - jejíž auto bylo až po střechu naloženo stany, spacáky, karimatkami, taškami, jídlem a dalšími nezbytnostmi) a které si žáci museli sami postavit.

Cestu jsme zvládli linkovým autobusem rovnou od školy, s přestupem v Chrudimi a Heřmanově Městci. Z konečné zastávky Seč, náměstí, jsme se pěkně po svých přesunuli na cca 4 km vzdálené Ústupky. Šli jsme ale přírodou (ne po silnici!), tak nám cesta rychle ubíhala. Velmi brzy jsme se dostali k břehu vodní nádrže, kde jsme si chvíli pohověli na lehátkách a cítili se jako u moře, čemuž nahrávalo slunečné a velmi teplé počasí. Dál nás cesta vedla přes Sečskou přehradu (srdce rybářů plesala nad množstvím ryb, která se nechala lákat k vodní hladině chlebem) a zříceninu hradu Oheb (prudké stoupání ke zřícenině někteří dlouho rozdýchávali). Z výšky u Ohebu jsme se pokochali nádhernými panoramaty vodní plochy a pak už se šlo příjemnou lesní cestou až do kempu.

V kempu bylo nutné nejdříve postavit stany, abychom měli kam vybalit věci a ještě před polednem jsme si užili zasloužené koupání. Pak nás čekal oběd v hotelu Delta. Původně plánovaný polední klid jsme zrušili, protože v horkém vzduchu ve stanu by si stejně nikdo neodpočinul a raději jsme si šli užívat vodu. Děvčata si půjčila každá paddleboard. Kluci se báli :-) a raději zvolili šlapadlo. Na vodě jsme byli všichni, šlapadlo sloužilo jako jistící vozidlo a nakonec se na paddleboardech vystřídali všichni a byli nadšeni. Pak se našla ještě chvilka koupání a plavání. Po osvěžení melounem jsme se pustili do ping-pongu, který zaujal všechny kluky, i ty, kteří stolní tenis nikdy nehráli. Také jsme si vyzkoušeli ringo - hru se dvěma kroužky, která se hraje na stejném hřišti jako volejbal, tedy se sítí uprostřed. Když se začalo stmívat, stihli jsme ještě hru ve stanu - do dívčího stanu jsme se vešli všichni :-). Hráli jsme Myslím si, že jsem... U táboráku jsme si pak opekli buřty a přichystali překvapení pro Ivču, která slavila 15. narozeniny. Dort s malými ohňostoji a písnička na přání budou pro Ivču jistě nezapomenutelným zážitkem. Před jedenáctou večerní jsme ještě vyrazili do nedalekého lesa na noční hru. Světýlka vyznačovala trasu, kterou měl každý sám projít (ti méně odvážní mohli jít ve dvojicích a byla i jedna trojice!) a na konci trasy na důraz odepsat vlastní krví (červeným inkoustem) Listinu statečnosti. O půlnoci byla večerka a mysleli jsme, že už nás čeká jen klidná noc a druhý den balení a cesta zpět.

V noci přišla bouřka a pořádný liják. Holky v óbr stanu pro čtyři byly v suchu, Jakub s Oldou ve stanu, kterému chyběla vrchní celta, byli stateční a ve stanu chtěli zůstat. Prý v pohodě. Zbylí nocležníci se hodinu po půlnoci stěhovali do chatky k pedagogům - p. uč. třídní a p. asistentce. Ještě že to byla chatka 4 lůžková!

Ráno jsme se po náročné noci, snídani ze zbylých zásob, sbalení stanů, zapakování věcí, zdolání 4 km pěšky a 2 hodinách ve vedru v autobuse konečně ocitli opět před školou. Všichni už se těšili domů - někteří do bazénů, někteří dospat - ale závěrečné zhodnocení: "Jsem zničená jako pes, zpocená, ale hned bych jela znovu" ukazuje, že se snad výlet líbil.

Děkuju vám všem za super výlet.                                                Petra Brožková, tř. uč.

PS: Fotky budou už brzy ve Fotogalerii.