Školní výlet 6. třídy - ZOO Dvůr Králové

Ve čtvrtek 20. 6. jsme se vydali na výlet do ZOO Dvůr Králové. Bŕzy ráno jsme vyjeli vlakem z Chrasti a za necelou hodinu a půl už jsme byli na místě. Autobusem jsme přejeli z nádraží do zoo, kde na nás čekala lektorka se vzdělávacím programem, žáci si vybrali program ŠELMY. S lektorkou jsme procházeli jednotlivé šelmy a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých infoŕmací ze života šelem, což se žákům bude hodit v 7. třídě v hodinách přírodopisu. Nakonec programu dostali žáci úkoly a podle různých indicií měli najit a vyfotit správnou šelmu. Všem se to povedlo. Také jsme obdrželi pracovní listy, které jsme řešili v posledním týdnu školy. Po programu měli žáci rozchod, při kterém měli možnost se naobědvat, nakoupit suvenýry.Poté jsme si procházeli pavilony všichni společně, viděli jsme slony, obří želvy, opice, africké domky, atd.Nakonec jsme navštívili lanový hrad a o půl druhé jsme odjížděli na nádraží a vláčkem domů.

Výlet se nám moc líbil a i přes velké teplo jsme si ho užili.