Školní akademie MŠ a ZŠ 26.6.2019

Ve středu 26.6.2019 proběhla již tradiční školní akademie. Konala se opět v prostorách rosické cihelny tak jako minulý rok. Novinkou bylo, že letos na akademii vystoupili kromě žáků základní školy, také děti z mateřské školy.

Inspirací pro letošní akademii nám byl Malý princ, asi nejznámější dílo francouzského spisovatele a pilota de Saint – Exupéryho.

Příběh Malého prince pohybově ztvárnily děti z mateřské školy a jeho příběh bylo možné sledovat na plátně. Malý princ se potom ze své planetky vydal poznávat další planety a my jsme mu k poznávání vybrali planetu Zemi. Měli jste tedy možnost s námi LETEM SVĚTEM jeho cestu sledovat a poznat díky vystoupení jednotlivých tříd základní školy některá místa – prvňáci představili Grónsko, druháci spolu s třeťáky Afriku, čtvrťáci Hollywood, páťáci Španělsko, šesťáci Havaj, sedmáci Indii a osmáci Českou republiku.

Pak přišlo na řadu loučení. Nejprve písnička pěveckého sboru mateřské školy Holky z naší školy a pak šerpování předškoláků. Závěr akademie patřil těm nejstarším – deváťákům. Děkovná slova, šerpování a prezentace mapující jejich cestu základní školou uzavřela další kapitolu ze života obou rosických škol.

Děkujeme vám všem, kteří jste se i přes velmi horké počasí přišli podívat. Doufáme, že se vám akademie líbila.

Petra Brožková, třídní učitelka (teď už bývalé) 9. třídy

PS: Fotky budou k prohlédnutí ve Fotogalerii.