S Rózou ve škole: Ella a kamarádi

S dlouhými večery přišel čas na pohádky a příběhy. Finský autor Timo Parvela napsal pro děti příběhy Elly a jejích přátel, které nám přišla přiblížit naše další návštěva. Sára Piňosová pozvala do třídy svoji maminku, aby nám četla z knížky, kterou Sára dostala k narozeninám, a z níž si předčítaly dobrodružné příběhy večer před spaním. Hned od začátku bylo jasné, že výběr knihy se vydařil, většinu prvňáků příběh náramně pobavil, smíchy se popadali za břicho a nejraději by si chtěli přidat další kapitolu. (Inspirace pro Ježíška: Timo Parvela: Ella ve škole, Ella a kamarádi, Ella v LaponskuJ.) Naším úkolem pak bylo ocenit naši čtenářskou návštěvu, a že nejvíce pochval bylo právě za humor v knize! Prvňáci na oplátku přečetli paní Piňosové krátké větičky, které byly také o holčičce Ele, a ona hodnotila, jak se jim čtení dařilo. Rozloučili jsme se veselou písničkou a vyrazili vstříc druhému adventnímu víkendu.

Děkujeme mamince Sáry a těšíme se na další posezení s knihou.

M. Pavlíková