Výuka 4. třída

9. a 10.5. - ředitelské volno

17.5. - focení tříd, skupin i jednotlivců

20.5. - celodenní výlet na hrad Košumberk

23.5. - Po stopách historie - koncert Komorní filharmonie Pardubice v naší škole - vybíráme 50 Kč

29.5. - vernisáž výstavy dětských prací na cihelně

Školní výlet

Školní výlet – 4. třída – Karel IV. přijíždí na hrad Košumberk

Termín: 20. května 2019

Sraz: v 7.50 v Chrasti na náměstí, odjezd linkovým autobusem v 8.13 hod

Návrat: v 16.30 hod. do Chrasti na náměstí

Cena: 130 Kč na představení  +  20 Kč na dopravu – zaplatit do 14. 5. 2019

S sebou: sportovní oblečení, pohodlné boty, kšiltovku, batůžek na záda s jídlem a pitím na celý den, kartičku zdravotní pojišťovny, menší obnos peněz, propisku

Program:

• dopoledne prohlídka kostela Na Chlumku v Luži

Změna rozvrhu - 3. 4. 2019

Ve středu 3. dubna 2019 končí výuka po 4. vyučovací hodině z důvodu zápisu do 1. třídy.

Noc s Andersenem ve 4. třídě aneb nebojme se básničky

Básničky nemusí být pro děti strašákem, ale i prima zábavou a hrou a tak jsme si pod patronací pana Andersena jeden večer hráli a bavili se. Nejprve jsme ve skupinách zkoumali pravidelné rýmy dětských básní Josefa Kainara ze sbírky Nevídáno, neslýcháno z nakladatelství Albatros. Děti se pokusily z rozstříhaných částí poskládat a se správnou intonací a přednesem přečíst veselá a vtipná dílka o ponorce, krokodýlovi a Hajanech. Od. legrace kousek byl k romantice, lyrice a něžnosti milého pana Skácela a k další aktivitě zaměřené na básničky o ptáčcích, rybách a šelmách ze sbírky Proč ten ptáček z větve nespadne.

Plánované akce

čtvrtek 28. 3. - Noc s Andersenem

pondělí 8. 4. - Ukliďme Rosice!

čtvrtek 11. 4. - Koncert ZUŠ Chrast

pondělí 15. 4. - Konzultační odpoledne

čtvrtek 18. 4. - Velikonoční prázdniny

19. 4. - 22. 4. - Velikonoční svátky

Plavání

Plavání 2019

Termín: 5. 3. – 23. 4. 2019  -  8 lekcí

Odjezd v 9.15 hod, návrat ve 12 hod - konec výuky

Místo: plavecký bazén ve Skutči

Dozor: M. Chmelařová

Bruslení

V úterý 12. 2. 2019 jedeme bruslit do Skutče. Odjezd v 8.30 hod, návrat v 11.30 hod, první hodinu se učíme podle rozvrhu, výuka končí po návratu do školy. S sebou: brusle, přilba, pevné rukavice, vhodné sportovní oblečení, svačina, pití, menší kapesné.

Netradiční hodina tělesné výchovy ve čtvrté třídě

Víte, jak sportují tělesně postižení a nevidomí? Ve čtvrtek to poznali a na vlastní kůži a tělíčko vyzkoušeli čtvrťáci při tělesné výchově. Navštívila nás Mgr. Lucie Kutheilová, odborná konzultantka pro Pardubický kraj z Katedry aplikovaných pohybových aktivit Univerzity Palackého v Olomouci a s dětmi vyzkoušela dvě pro ně nezvyklé pohybové aktivity – hru Fuli fuli pro lidi na vozíčku a Golball s míčem s rolničkou v ruce a s klapičkami na očích pro lidi slepé. Tak a teď už víme, jak těžké a fyzicky náročné mohou být některé sporty pro handicapované lidi kolem nás, pro vozíčkáře i nevidomé. Lucko, velké díky za čas strávený mezi námi.

Virtuální realita ve výuce přírodovědy

V pátek 12. října 2018 se v učebně 4. třídy uskuteční výchovně vzdělávací program v délce jedné vyučovací hodiny na téma Vesmír. Instruktorem a průvodcem bude Marek Pantůček, který využívá nejmodernější techniku. Cena programu je 40 Kč na žáka.

Plavecký výcvik ve Skutči

Plavání 2018