Výuka 3. třída

Jak jsme uklízeli Rosice

Pro některé třeťáky to je prý nejlepší den ve škole. Opět po roce se pouštíme do práce, jejíž výsledky jsou za námi HNED VIDĚT. (Bohužel nesmýšlejí všichni stejně, a tak ty výsledky nemívají příliš dlouhého trvání.) Stojí to však za to, provést jarní úklid obce ve znamení celosvětového svátku naší Země.

Voláme sluníčko

Se třeťáky voláme jarní sluníčko, aby nám přineslo čerstvou sílu, novou radost a energii.

Tři sluníčka také vysíláme do soutěže Kouzelné jaro v Chrudimi a držíme palce, aby jejich rozkvetlé paprsky zaujaly porotu. S dětmi pak sluníčka navštívíme na výstavě v Domě dětí a mládeže v úterý 2. 4.

Nechat se okouzlit jarem můžete i vy - výstava potrvá od 1. 4. do 18. 4. a otevírací doba je ve všední dny od 8:00 do 16:00.

M. Pavlíková

Jak milé maškary četly, vážily, válely i smažily

 

Pojďte děti k nám do spížky,

 

zaděláme na koblížky.

 

Smíchej mouku, vejce, sůl,

 

už je toho těsta půl.

 

Přidáme i kvasnice,

 

Stavebnice GEOMAG

Dnes se v tělocvičně neběhalo, neházelo ani neskákalo. Žáci z celé školy si sem přišli procvičit šikovnost svých rukou a trpělivost. Mohli se řídit některými z mnoha návodů nebo nechat pracovat svoji fantazii. Z nenápadných tyček a kulatých magnetů začaly zanedlouho vznikat doslova divy…

Jak si užili stavění třeťáci:

Myslela jsem si, že program bude probíhat jinak, a že tu stavebnici vůbec neznám. Když jsem ji ale uviděla, zjistila jsem, že jsem již něco podobného viděla. Nejdříve jsme se rozdělili do skupinek- byla jsem s Mončou, Nikčou a Haničkou. Hodně mě to bavilo. Sice se to někdy rozpadlo, ale bylo to super. (Majda)

Láska prochází žaludkem...

Ochutnávka Bovys a k tomu svatý Valentýn.  Výsledkem je láska k některým „novým“ druhům ovoce a zeleniny a také barevné srdce z papíru. O to se mango a hruška rozdělí se všemi, na které třeťáci mysleli, když v rukou drželi štětce a olejové pastely.

Týdenní plány 3

 

Týdenní plán na týden od 17. 6. do 21. 6. 2019

Informace pro rodiče 3

Aktuální informace

  • 19. 6. 2019 ŠKOLNÍ VÝLET TŘEMOŠNICE

    (2. a 3. třída)

Stránky

Subscribe to RSS - Výuka 3. třída