Velikonoční beránek – ŠD

Velikonoční beránek je jeden z lidových symbolů Velikonoc. Ve školní družině jsme si zahráli na šikovné pekaře a beránka si upekli.

RECEPT:

300 gramů polohrubé mouky

300 gramů cukru

1 prášek do pečiva

KAMIL NEUMÍ LÍTAT – školní družina v knihovně

Kamil neumí lítat? Tuto otázku si kladly všechny děti ze školní družiny při příchodu do dětského oddělení městské knihovny v Chrudimi. Na tuto otázku nám odpověděla moc milá paní knihovnice Alena Fiedlerová. Paní knihovnice nás s knihou „Kamil neumí lítat aneb Pohádka o špačkovi knihomolovi“ od autorky Jennifer Berneové seznámila a zodpověděla všechny naše otázky.

Zimní olympijské hry ve školní družině

23. zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu jsou již u konce. V naší školní družině byl olympijským hrám věnován celý týden. Připomněli jsme si něco málo z historie, seznámili se s různými typy olympijských sportů, které jsme se pokusili výtvarně ztvárnit. Vytvořili jsme si olympijskou nástěnku, kde nechyběly stupně vítězů, na které jsme postupně doplňovali úspěchy našich olympioniků.

Konečně sníh! - ŠD

Dnes si děti užily na školní zahradě sníh, co nám napadl přes noc. Usmívající seDoufáme, že se ještě nějaké sněhové nadílky dočkáme a budeme moci postavit další sněhuláky a stavby ze sněhu.

Eliška Fedašová, vychovatelka ŠD

Nové stolní hry ve školní družině

Chceme velmi poděkovat za finanční příspěvek od VČELAŘSTVÍ BABÁKOV. Tato firma u nás prodávala včelí produkty během rozsvícení adventního stromu. Částku z prodeje věnovala školní družině na nákup nových her. Děti z nich jsou velmi nadšené a náramně si je užívají.

Ještě jednou děkujeme!

Provoz ŠD v době ředitelského volna - 21. 12 - 22. 12. 2017

Vážení rodiče,
informujeme Vás, že vzhledem k malému počtu zájemců školní družina v době ředitelského volna (21. 12. – 22. 12. 2017) nebude v provozu.

Eliška Fedašová, vychovatelka

Podzimní pečení ve školní družině

Ve čtvrtek 2. 11. 2017 se žáci naší školní družiny proměnili v malé kuchaře a kuchařky.

Abychom si připomněli, které roční období nám vládne, upekli jsme si ve školní kuchyňce jablečný koláč.

A že se nám povedl! Nezůstal po něm ani kousek.

Halloweenské dílny ve školní družině

Dne 26. 10. 2017 se konala pro rodiče a jejich děti první tvořivá „HALLOWEENSKÁ DÍLNA“. Toto čarovné odpoledne se neslo v duchu dlabání, stříhání, kreslení a lepení - zkrátka vše, co k takové halloweenské výtvarné dílně patří.

Každý žák si přinesl vlastní dýni, kterou si se svými rodiči mohl vydlabat podle své představy. Oranžové tajemné obludy nás provázely dalším tvořením. Kdo měl hotovou dýni, mohl si vyrobit strašidelnou lucernu nebo ještě strašidelnějšího ducha. Pro všechny účastníky bylo připraveno halloweenské občerstvení ve formě muffinů a perníčků.

Turnaj v PEXESU ve školní družině

Pexeso je karetní hra zaměřená na paměť a soustředění. Její původní název je Memory - název PEXESO je zkratka vzniklá ze sousloví PEKELNĚ SE SOUSTŘEĎ!

V naší škole se tento týden pekelně soustředily i děti ze školní družiny. Konal se turnaj v pexesu. Turnaje se zúčastnilo 17 dětí. Každý si našel své místečko na koberci, případně na stolečku. Prostě všude, kde se dalo hrát a hráči se cítili dobře.

Drakiáda v Rosicích

Ve čtvrtek 12. 10. 2017 se jako každým rokem konalo tradiční pouštění draků „DRAKIÁDA“. Tuto akci pořádala Základní škola ve spolupráci s Mateřskou školou Rosice.

Vše začalo krásným počasím jako stvořeným pro puštění draků. Nebe bylo modré, slunce svítilo, vítr foukal. Již kolem čtvrté hodiny se nad fotbalovým hřištěm začali vznášet první dráčci a ti nejvytrvalejší vydrželi na nebi až do konce celé akce.

Subscribe to RSS - Školní družina