Aktuality MŠ

Týdenní plán: distanční výuka: 8.3. - 12.3. 2021

TÝDENNÍ PLÁN PRO PŘEDŠKOLÁKY V TÝDNU OD 8. 3. – 12. 3. 2021

VOLÁM TĚ SLUNÍČKO

List č. 1 – papír s číslicemi = práce na několik dní (každý den jedno číslo).

Distanční výuka od 3. 3. 2021 - MŠ

Dobrý večer.

Dnes proběhla 1. rodičovská schůzka rodičů dětí s povinným plněním distanční výuky a vedoucí učitelky MŠ.

Na jejím základě jsem rozdělila děti do skupin a těmto skupinám přidělila vysílací časy. Toto řešení je rozumné z hlediska kvality vysílání. Děti budou mít větší prostor pro svá vyjadřování.

Tabulka je přiložena, prostudujte ji.

Do vysílání se připojujte kliknutím na ikonu schůzky v kalendáři a následně na nabídku připojit.

Helena Kerhartová

Pro volné chvíle

Vážení rodiče,

Vzhledem k uzavření MŠ, plánovaného tří týdenního pobytu ve svých domovech ráda nabídnu náměty k tvoření, vyplnění volných chvílí pro Vaše děti. Věřím, že si z vybraných činností vyberete a společná práce s Vašimi dětmi bude pro Vás příjemně stráveným časem. Materiály pro tvorbu jsou dostupné v domácnostech, nenáročné na nakupování. Primárně jsou určeny pro děti v posledním roce docházky do MŠ (tzv. předškoláky), ale samozřejmě budeme moc rádi, když je budou využívat i mladší děti. Zároveň budeme rádi, pokud nám některý z Vašich výrobků či aktivit vyfotíte a zašlete na mail: helena.kerhartova@skola-rosice.net

odkazy na stránky:

www.pinterest.cz

Týdenní plán: distanční výuka: 1.3. - 5.3. 2021

TÝDENNÍ PLÁN PRO PŘEDŠKOLÁKY V TÝDNU OD: 1. 3. – 5. 3. 2021

VOLÁM TĚ SLUNÍČKO

Pracovní list č. 1: VYTLESKÁVÁNÍ (připravit na středu – online výuka + nachystej si pastelky)

Obrázek č. 2 + 3: (připravit na středu – online výuka)

Pracovní list č. 4: GRAFOMOTORIKA – uchop správně tužku do ruky a dokresli květiny podle teček

Pracovní list č. 5: PRAVÁ, LEVÁ STRANA - Dokresli pravou půlku obrázku jarních kytiček, poznáš je? Kytičky vybarvi

Pracovní list č. 6: KLAUNI – Vybarvi si klauna podle své fantazie

Distanční výuka MŠ

Vážení rodiče dětí povinných předškolním vzděláváním,

Nastala situace, kdy se nemůžeme setkávat osobně ani s Vámi, ani s Vašimi dětmi. Od 1. 3. nastalo období distanční výuky pro děti, které jsou povinné účastnit se předškolního vzdělávání.

Na podzim jsme odstartovali distanční výuku přes aplikaci Teams a budeme se takto setkávat i nyní v určených dnech a hodinách. Osvědčeným časem pro vás byly podvečerní hodiny, toto respektujeme i nyní.

Každé pondělí ráno od 8:00 bude u hlavního vchodu do MŠ v bedně připravena složka pro každé dítě, která bude obsahovat pracovní listy, týdenní plán, případné pomůcky.

Rozvrh vysílání:

Vysílací čas: 17:30 hod.

Předškoláčci v 1. třídě

Ve středu 27. ledna 2021 navštívili předškoláci naší MŠ první třídu ZŠ. Děti přivítala Mgr. Veronika Staňková, učitelka 1. třídy ZŠ. Děti se jí představily jménem a příjmením (vše zvládly rytmizací – tleskáním a pleskáním). Říkanka „O pejskovi a kočičce“ budoucím prvňáčkům napověděla, že paní učitelka pro ně připravila pohádku „Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort“. Při poslechu pohádky holčičky i kluci vybírali obrázkové ingredience (mléko, cukr, …), přidávali je do hrnce a míchali je jako pejsek a kočička. Pak dali dort péct do trouby. Než se dort upekl, děti si po práci protáhly tělo a uklidily kuchyň.

Provoz MŠ před Vánoci

Připomínám rodičům, že je nutné vyplnit on line dotazník k docházce do MŠ před Vánoci (Vaše odpovědi akceptujeme od otevření dotazníku dne 4.12.20 do jeho uzavření dne 14.12.2020. Pokud nevyplníte, bude vaše dítě vedeno v seznamu NEPŘIHLÁŠENÝCH v daných dnech.)

S čerty nejsou žerty - MŠ

Dnes nastal ten den, na který jsme se poctivě připravovali. A cože to máme na mysli? Navštívil nás sám štědrý Mikuláš i se svou družinou. Některé z nás to vyvedlo z míry, ačkoliv nás taťkové, mamky i paní učitelky dopředu připravovaly. Všichni jsme to však zvládli statečně, slziček bylo jen pár, za to slibů padlo nespočet :)

Čerti na nás totiž věděli všechno, a co věděli, to Mikulášovi taky řekli. Nezbylo nám, než se doznat ke svým prohřeškům a přislíbit, že se do příštího roku polepšíme, aby z nás mohl mít Mikuláš radost, až to přijde napřesrok zkontrolovat.

Předškoláčci v akci i doma

I našich předškoláčků se distanční výuka týká a zvládají ji velmi statečně :) Zábavné úkoly a hry si děti vyslechnou přímo od paní učitelky přes počítač či telefon, a pak s pomocí mamky a taťky úkoly plní. A důkazem toho, že jim to jde výborně, přikládáme několik fotek :)

Za fotky i spolupráci děkujeme rodičům, a na děti se brzy těšíme Usmívající se.

Eliška P.
Benji
Eliška P.

Provoz MŠ v pátek 13.11.2020

Aktualizace 12.11.2020 v 14:35:

13.11.2020 bude otevřena 1 třída pro děti pracujících rodičů. Dodržte pravidla níže ve vlastním zájmu.

V tuto chvíli (11.11.v 11:40hod) je situace taková:

- čekáme na výsledky všech, kteří si měli dojít na testy, výsledky mohou dorazit i ve čtvrtek a mohou ovlivnit situaci

- bude otevřeno 1 oddělení pro pracující rodiče

- přijato budo pouze dítě, u něhož rodiče prokáží negatvní výsledek testu hned při vstupu do MŠ

- VZHLEDEM K EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI POČÍTEJTE I S TÍM, ŽE DÍKY PŘÍPADNÉ VE ČTVRTEK NAHLÁŠENĚ POZITIVITĚ NĚKOHO Z MŠ, MŮŽE BÝT ŠKOLKA UZAVŘENA I V PÁTEK 13.11.20. Toto bychom dali na webové stránky ihned po obdržení takové zprávy.

Subscribe to RSS - Aktuality MŠ