Aktuality MŠ

Exkurze v hasičské zbrojnici

V závěru týdne jsme se s dětmi vypravili na zajímavou návštěvu. Jelikož jsme měli týden zaměřený na téma integrované záchranné složky, domluvili jsme návštěvu v místní hasičské zbrojnici. Když jsme se blížili na místo určení, vítala nás hasičská siréna. Přivítal nás také velitel jednotky pan Hejduk, který vedl celou exkurzi. Nejprve nás seznámil s hasičkou výstrojí, poté jsme se přesunuli k hasičskému autu. Ukázal dětem, jak se navíjí hadice, jaké druhy hadic používají při hašení požáru. Děti si mohly vylézt na hasičské auto a nahlédnout do nádrže na vodu, což pro ně byla velká výzva. Před hasičskou zbrojnicí na nás čekal poslední úkol v podobě praktické ukázky „hašení na sucho“.

Letní olympiáda v MŠ

Po roce zas nadešel ten čas, kdy jsme každý sám za sebe, a přece všichni dohromady jako team, nastoupili ve sportovním oblečení do slavnostního špalíru. Nedočkavě a s očima navrch hlavy jsme pozorovali zdviženou olympijskou vlajku, která značila jediné. Školkovskou letní olympiádu za rok 2022.

Po zahajovacím ceremoniálu, zopakování pravidel fair play a poctivém zahřátí svalů, nás čekal boj o medaile ve třech tradičních disciplínách - hod do dálky kriketovým míčkem, skok do dálky z místa a sprint na 60 metrů.

A jak nám to šlo?

MŠ - výsledky přijímacího řízení pro š.rok 2022/2023

Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí si zákonný zástupce vyzvedne dne 24.5.2022 v čase od 10:00 do 14:00 hodin.

Exotická zvířata v MŠ - projektový den

Ve středu 3. 5. 2022 k nám zavítal pan Vodička, který doma chová přes stovku hadů, několik desítek pavouků, také ještěrky, agamy, chameleony, želvy, ježky a gekony. Do školky nám přivezl ukázat sedm z nich - která zvířata to byla, se můžete dozvědět na plakátech (chodba MŠ) nebo v přiložených fotografiích.  Skupinky starších dětí, vytvářely tyto plakáty hned po besedě, dokud měly všechny informace v hlavičkách. Dětem i paní učitelkám se povídání o zvířatech moc líbilo, ale především mají všichni zážitek z osahání některých z nich. Dozvěděli jsme se také spoustu zajímavostí, které si můžete přečíst v  následující aketě.

Čarodějnický rej u Sluníček v MŠ

Děti i paní učitelky ze sluníčkové třídy se přes noc ze čtvrtka na pátek proměnily v úžasné čaroděje a čarodějky. Ve školce tak rázem vznikla magická atmosféra a došlo i na kouzelnická zaklínadla první třídy.

Po tajupné svačině o svíčkách už na nás čekal program na školní zahradě Mrkající ... Ježibaba z Prasinek si pro nás nachystala kouzelnickou zkoušku složenou z pěti záludných úkolů.

DEN ZEMĚ

Pátek 22. dubna se zařadil mezi významné dny, neboť slavila svátek naše planetka Země. Při takové události jsme nemohli chybět a také jsme se zapojili do oslav. Někdo sbíral a třídil odpadky, zasazoval nové stromy a my?  My jsme zvelebovali naši školkovou zahradu osazováním "hobitích domečků". Děti měly za úkol přinést do školky různé druhy rostlinek, což se podařilo. Nic nám již nestálo v cestě a mohli jsme vyrazit na zahradu. Děti si nachystaly zahradnické náčiní a každý se chopil práce. Někdo hrabal díry, jiní vozily hlínu. Všechny rostlinky našly svoje místo a teď už jenom poctivě zalévat. Svátek země není jen o zasazování rostlinek a sbírání odpadků ale také o tom, probudit další život a najít mu místečko mezi námi.

MŠ - Vynášení Moreny

Velikonoce se kvapem blíží, je za námi 5. postní neděle lidově nazývaná "smrtná".

Proto jsme s dětmi v mateřské škole nelenili, a jako každý rok jsme nachystali Morenu. V pondělí přišel ten den, kdy jsme se vycházkou vydali přes fotbalové hřiště cestičkou do Synčan na naše tradiční místo pro topení Moreny.

Za doprovodu naučené písně a taky lidových říkadel o tomto pohanském zvyku jsme zimu nadobro zahnali. Doufáme, že se jaro brzy probudí v plné síle, a my si budeme moci naplno užívat naší nově vylepšené školní zahrady.

Zimo, zimo táhni pryč, jaro už si chystá klíč.

Přijímání do MŠ 2022

V příloze formulář ke stažení.

Přijímací řízení MŠ 2022

V první třídě - návštěva druhá

30. březen – návštěva 1.třídy

Subscribe to RSS - Aktuality MŠ