Aktuality MŠ

Pozvánka na schůzku zákonných zástupců dětí MŠ

Pozvánka na

1.      schůzku zákonných zástupců

dětí MŠ Rosice

při ZŠ a MŠ Rosice, okres Chrudim

Dne 26. 8. 2020 se koná 1. schůzka ZZ dětí docházejících do MŠ Rosice

(16:00 hodin - II. třída – Sluníčka)

Program:

MŠ - fotografie 2019/2020

Pro více společných fotografií i tuto v lepší kvalitě si pište na email: tereza.viskova@skola-rosice.net

„ŠKOLKOVSKÁ MATURITA“ aneb rozloučení s předškoláky

Jelikož nám tento rok nevyjde žádné oficiální rozloučení s předškoláky pro veřejnost, připravili jsme si pro ně alespoň krátký program v rámci školky. Dnes je to přesně týden, co naši předškoláčci skládali důležitou zkoušku tzv. Školkovskou maturitu.

Každý musel splnit 5 úkolů:

MŠ - sněhová plastelína

Zdravím v upršeném odpoledni :)

Pokud nevíte, co s časem, když se nedá běhat venku bez holinek a pláštěnek, přináším recept na super sněhovou plastelínu, kterou jsme tento týden s dětmi ozkoušeli (byl o ní opravdu obrovský zájem).

Budete potřebovat:

Kukuřičný škrob - 200g

Jakékoli tělové mléko nebo krém - 130 ml .... my měli kokosové a mohli jsme se učuchat :-)

Barvivo - nejlépe potravinářské gelové nebo tekuté (stačí kapka), nebo kterékoli jiné, hlavně zdraví neškodné.

Nejprve navážíte tělové mléko, do něj rozmícháte kapku barviva a poté vše smícháte se škrobem, postupně propracujete v ruce. A je hotovo!! :-)

MŠ - výsledky přijímacího řízení

Výsledky přijímacího řízení do MŠ pro školní rok 2020/21 najdete v příloze pod článkem.

Den dětí v MŠ 2020

V úterý nám náš školkový plyšový kamarád žabák Ferda přinesl důležitou zprávu. Na planetu Zemi prý přiletěl čaroděj Kazisvět, kterého vyhnali z říše pohádek, protože nikomu nepřál nic hezkého.

Ještě horší bylo, že jako svůj nový hrad chtěl naší školku a chystal se v ní dělat hrozné věci. To jsme ale nemohli dopustit.

Jeho jednohlavý (papírový) drak Ohniplivka nám připravil 5 úkolů na naší zahradě, zatímco my jsme nabírali síly u svačiny. Rozhodli jsme se naší novou školku zachránit - zachovali jsme klid, rozdělili se do skupin a odvážně se vydali vstříc plnění úkolů.

Týdenní plán 18. 5. - 22. 5. 2020

INTEGROVANÝ BLOK:     „Žijeme na Zemi“

ČINNOSTI PRO RODIČE:

• PŘINÉST ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ
  • DONÉST DĚTEM LAHEV S PITÍM NA CELÝ DEN
  • DODRŽOVAT NOVÁ PRAVIDLA A HYGIENICKÉ ZÁSADY V MŠ
  • ŽÁDNÉ HRAČKY ANI PLYŠÁCI NEBUDOU DO MŠ POVOLENY

RANNÍ ÚKOL:

MŠ - v pondělí 18.5. znovu otevíráme, takže NEZAPOMEŇTE.....

- přinést vyplněné čestné prohlášení s aktuálním datem, které odevzdáte při nástupu (elektronicky NE!)

- dát vašemu dítěti láhev s pítkem naplněnou pitím z domova

- respektovat pravidla vstupu do budovy - rozestupy, počty, zutí u vstupu

- pobývat budou děti ve třídě Sluníček

Zaměstnanci předem děkují za spolupráci a respektování pokynů.

Informace pro rodiče dětí, které do MŠ po jejím otevření nenastoupí

V pátek 15. 5. 2020  v čase 8:00 – 12:00 si přijďte vyzvednout osobní věci svých dětí (oblečení, bačkory, kelímky, kartáčky....).

Od 18. 5. bude umožněn vstup jen pro rodiče přihlášených dětí.

Nevyzvednuté věci budou uloženy do krabic a k dispozici až po zrušení opatření.

Při vyzvedávání dodržujte rozestupy před budovou MŠ, zdržujte se v budově jen po nezbytně nutnou dobu, respektujte podmínku v šatně jeden člověk.

Subscribe to RSS - Aktuality MŠ