Aktuality MŠ

ŠKOLA V POHYBU

V pátek 7. 6. se naši předškoláci účastnili v tělocvičně ZŠ ukázkové hodiny projektu „ŠKOLA V POHYBU“. Tento projekt je zaměřený na podporu pohybových aktivit v rámci hodin tělesné výchovy a pohybových kroužků
v mateřských a základních školách. Navštívili nás dva trenéři, kteří si pro děti připravili spoustu zajímavých her a aktivit. Děti si například vyzkoušely řídit auto, tankovat benzín, krmily želvu nebo táhly koňské spřežení. Paní učitelky se mohly inspirovat tím, jaké pomůcky a běžné věci se dají využít k pohybových aktivitám. Velmi se nám libila i motivace dětí k daným hrám.

uč. Romana Pantůčková

Výlet do Pardubic - Lumpárium + plavba parníkem

Máme tu středu 5. června - konečně jsme se dočkali. Hurááá jedeme na výlet :-)

Nejvíc jsme se těšili do Lumpária, kde se i z těch hodných dětí stali lumpíci. Jedním slovem to byla „PARÁDA“. I paní učitelky nám záviděly všechny ty super aktrakce. Vyřádili jsme se tam perfektně. Po vysílení z překážek jsme se nadlábnuli a vyrazili k parníku. Plavba byla fajn, ale pro některé až dost dlouhá. Každopádně jsme mohli vidět na řece „hnízdo“ s nutriemi (pro nás to byli bobři). Po plavbě na nás čekal autobus, kam jsme s radostí a únavou nastoupili. Spousta z nás byla tak unavená, že jsme zpáteční cestu autobusem prospali. Bylo to všechno moooc príma. :-)

Den dětí v MŠ

V pondělí 3.6 uspořádaly paní učitelky svým třídám zábavné dopoledne ke Dni dětí. Na školní zahradě byly pro děti připraveny různé soutěže, za které dostávaly razítka. Děti si za splnění soutěží odnesly gumové náramky, odrazky a omalovánky. Jako doprovodný program bylo pro děti připraveno malování na obličej. Zahrada se nám proto přeměnila v louku plnou berušek, motýlků a jiných zvířátek. Všichni jsme si toto dopoledne užili.

Adamcová Lucie

ČOS - Svět nekončí za vrátky aneb cvičíme se zvířátky

Naše mateřská škola se letošní školní rok zapojila do projektu ČOS (České obce sokolské) s názvem „Svět nekončí za vrátky aneb cvičíme se zvířátky“. Děti na začátku školního roku dostaly svůj sešit, který obsahoval také nálepky. Jednotllivé nálepky si děti nalepovaly za splněné úkoly. Úkoly byly rozdělěny na 5 oblastí a každou oblast provázelo jiné zvířátko. Jednou týdně jsme se v Červeňáskově (případně venku) věnovali právě těmto aktivitám, za které jsme si nálepky zasloužili. Jelikož se nám podařilo splnit všechny oblasti a máme celý sešit zaplněný, poslali nám z ČOS diplom, přívěšky a další odměny, které nám udělaly velkou radost.

ODPOLEDNE S TATÍNKY

Poděkování za odpoledne pro tatínky.

Děkujeme za super nápad a uspořádání odpoledne plného zábavy, které jsme si se synem moc užili.

Super soutěže i odměny, vyrábění dárečků pro maminku, které maminku moc potěšily. Bavilo to děti i nás tatínky, jsme moc rádi, že jsme se zúčastnili a rádi se zúčastníme zase.

Děkujeme za věnovaný čas této akci, určitě by takových akcí mohlo být i více.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Lukáš a Samík Svitákovi

Výsledky přijímacího řízení od školního roku 2019/2020

PŘIJÍMACÍ  ŘÍZENÍ – ŠKOLNÍ ROK 2019/20

Mateřská škola, jejíž činnost vykonává Základní škola a mateřská škola Rosice, okres Chrudim, rozhodla jménem ředitelky školy v řízení provedeném v souladu se zákonem č. 500/2004 Sb.(správní řád), ve znění pozdějších předpisů a  podle § 165 odst. 2, písm. b)  zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších  předpisů, v souladu s kritérii mateřské školy, jejíž činnost vykonává Základní škola a mateřská škola  Rosice, okres Chrudim k přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání následovně

Přijímací řízení na školní rok 2019-2020

Výsledky přijímacího řízení - informace

Vážení rodiče,

podali jste žádost o přijetí Vašeho dítěte k předškolnímu vzdělávání. O přijetí rozhodne ředitelka školy ve správním řízení. Podle novely školského zákona č. 561/2004 Sb., k 1. lednu 2012 rozhodnutí o přijetí již nebude automaticky zasíláno, ale bude oznámeno zveřejněním seznamu přijatých i nepřijatých dětí na vchodových dveřích MŠ, web

MŠ - Výlet do ZS Pasíčka

Dne 24.5.2019 jsme se vydali na výlet do záchranné stanice Pasíčka v Boru u Skutče. Hned po příjezdu jsme se nasvačili, abychom měli dost sil na seznamování se s novými zvířecími kamarády. Rozdělili jsme se na dvě party - mladších a starších kamarádů, a vydali se objevovat.

Obě skupiny se prošly areálem záchranné stanice, kde pozorovaly různá zvířátka a vyslechly si, proč se do stanice dostali. Největší skupinu zachráněných zvířat tvořili ptáci, puštík Rozárka, kterou jsme si směli pohladit, se nám líbila nejvíce.

Běh vítězství

Dne 8.5. 2019 se v naší obci uskutečnil 1. a snad ne poslední ročník běhu vítězství. Po počátečních potížích s výpadkem elektřiny si akci všichni účastníci náramně užili. Čekalo na ně slunce, které místy profouknul jarní větřík a příjemné tváře pořadatelů. Běželo se v několika kategoriích, kdy běh dospělých startoval v 11:45 hodin. Dupot nohou dospělých účastníků se linul od fotbalového hřiště přes současný Obecní úřad, hospodu Na Křižovatce, do kopce kolem hřbitova, Základní školy až zpět na fotbalové hřiště, kde už čekaly rychlé ruce paní fotografky. Všichni účastníci byli obdařeni památečními listy, lahví vody, tyčinkou, vitamíny a časopisem, za což patří velký dík pořadatelům.

Uzavření MŠ 22. 7. - 31. 8. 2019

Mateřská škola Základní školy a mateřské školy Rosice, okres Chrudim

bude uzavřena

od 22. 7. 2019 do 31. 8. 2019