Aktuality MŠ

Koncert ZUŠ J.N. Filcíka, Chrast

Dne 16.4.2019 jsme se vyparádili a vyrazili linkovým autobusem do Chrasti, čekal nás totiž koncert žáků Základní umělecké školy Jana Nepomuka Filcíka v Chrasti. Na koncert jsme se moc těšili, a byli zvědaví, co nás letos čeká.

Hned po příchodu na nás čekalo velké překvapení, žáčci ZUŠ si pro nás pod vedením pí. učitelky Pavly Medunové připravili hudební zpracování pohádky "O dvanácti měsíčcích".

Beseda s městskou policií

S preventivním programem Městské policie Hrochův Týnec k nám 9. 4. 2019 zavítala paní policistka Šlechtová.

VYNÁŠENÍ MORENY

Starý pohanský zvyk vynášení Moreny se u nás ve školce pomalu stává pěknou tradicí. Letos jsme vyrobili smrtky dvě. Žluťásci vynesli smrtku vyrobenou podle tradice. Aby ji příroda přijala, byla ze sena, větviček a lýka. Není to práce pro všechny děti, ujala se jí skupinka dětí na zahradě. Oranžásci vyrobili Morenu z chleba a dalšího pečiva. Obě se nám, myslím, povedly, chvíli jsme si je vystavili na chodbě MŠ.

Povídání o myslivosti

Dne 21. 3. 2019 za námi do MŠ přijel na návštěvu pan Svoboda, který si pro nás připravil povídání o myslivosti. Nejprve jsme se dozvěděli, k čemu nám vlastně les slouží, jak se máme v lese správně chovat, koho tam můžeme potkat a kdo se o les stará. Poté jsme se dozvěděli pár základních informací o zvířátkách, a to, jak jsme byli pozorní, jsme si mohli ověřit při aktivitách. Část dětí skládala puzzle zvířátkových rodin, druhá část hledala stopy zvířátek. Za odměnu jsme si mohli prohlédnout paroží a pohladit kůže zvířat, které k nám pan Svoboda dovezl.

Adamcová Lucie

Světový den Downova syndromu 2019

Světový den Downova syndromu připadá každoročně na 21. březen. Tento datum není náhodný, děti s Downovým syndromem mají totiž 21 chromozom ztrojený. Někdy se tomuto dni říká také PONOŽKOVÝ DEN, protože tvar ponožky připomíná tvar chromozomu.

Podporou a uznáním dětí s Downovým syndromem a jejich rodin je zvyk vzít si 21. března na každou nožku jinou ponožku, a být díky tomu taky tak trochu jiný. Takže my ve školce jsme nelenili, a navlékli každou ponožku jinou, protože i u nás se učíme vzájemně respektovat, a mít se rádi takoví jací jsme :)

Divadelní představení „Naše písnička aneb postavím si domeček“

Naše písnička aneb  postavím si domeček

Informace k zápisu do I. třídy a k žádosti o odkladu zahájení povinné školní docházky

Den otevřených dveří se zápisem do MŠ 2019

Den otevřených dveří MŠ 2019

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ se ZÁPISEM dětí do mateřské školy pro školní rok 2019 – 2020 proběhne 9. 5. 2019 mezi 9:00 – 15:00 hodin. Přihlaste i dítě, které případně nastoupí v průběhu školního roku. Vezměte si s sebou rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce. V případě, že jste si vytiskli Žádost o přijetí, která je ke stažení na webu ZŠ a MŠ Rosice, přineste ji vyplněnou s sebou.

Subscribe to RSS - Aktuality MŠ