Aktuality MŠ

Putování za babím létem v MŠ

V úterý 13. září jsme využili krásného počasí a vyrazili na putování za „babím létem“. Naše cesta začala před mateřskou školou, kde nám paní učitelky daly hádanku, díky které jsme se dozvěděli, že celá vycházka bude o bramborách. Dozvěděli jsme se, že brambory rostou na poli, a také jsme se následně k jednomu takovému vydali.  Pověděli jsme si, že kdysi neexistovala taková technika jako dnes (traktory, kombajny, řezačky na kukuřici apod.), ale že lidé vykopávali brambory sami. No a mezi tím než celé pole vyorali, pálili oheň s bramborovou natí, a v tom ohni si upekli pár brambor na večeři.

Školní výlet MŠ

Sláva, nazdar, výletu... nezmokli jsme a jsme tu... Usmívající se tóny této písně zněly při příjezdu do Rosic, když jsme se, značně unavení, vraceli z našeho celodenního výletu. Není se čemu divit, jelikož paní učitelkám ukazoval krokoměr bezmála 20 tisíc kroků. Ale stálo to za to. V Lumpáriu si každý našel to svoje - někdo řádil v balónkovém bazénu, jiný prověřoval své řidičské schopnosti, další vybíjel energii na trampolíně, další rozvíjel týmového ducha při fotbale a někdo zase trénoval své lezecké dovednosti.

Sportovní den na hřišti

Konec školního roku už klepe na dveře, známky už mají děti uzavřené, a tak není na škodu se také trochu pobavit a příjemnit si poslední předprázdninové dny. Základní škola letos připravila pro své žáky sportovní den ve stylu letní olympiády a my jsme byli také pozváni. Rádi jsme nabídku přijali a přišli se podívat na své „skorospolužáky“. Zkusili jsme si hned několik disciplín (běh na krátkou trať, trojskok, hod kriketovým míčkem, skládání obrázků ze zdravovědy a hluboký předklon). V mezičase jsme podpořili a povzbudili starší kamarády ze ZŠ. Bylo to moc fajn, jelikož jsme se díky dobře připraveném prostředí a atmosféře, která na hřišti panovala, cítili jako na opravdové olympiádě.

VYCHÁZKA NA ZMRZLINU

Tento týden je pro některé děti poslední týden před prázdninami, tak jsme se rozhodli, že si ho užijeme naplno. Hned při pondělku jsme se vypravili vycházkou na zmrzlinu. Děti si samy zvolily na kterou mají chuť. Vanilka, višeň či míchaná? Myslím, že jsme uspokojili všechny mlsné jazýčky a komu se zmrzlina nerozpustila v horku, skončila v pupíku.

Exkurze v hasičské zbrojnici

V závěru týdne jsme se s dětmi vypravili na zajímavou návštěvu. Jelikož jsme měli týden zaměřený na téma integrované záchranné složky, domluvili jsme návštěvu v místní hasičské zbrojnici. Když jsme se blížili na místo určení, vítala nás hasičská siréna. Přivítal nás také velitel jednotky pan Hejduk, který vedl celou exkurzi. Nejprve nás seznámil s hasičkou výstrojí, poté jsme se přesunuli k hasičskému autu. Ukázal dětem, jak se navíjí hadice, jaké druhy hadic používají při hašení požáru. Děti si mohly vylézt na hasičské auto a nahlédnout do nádrže na vodu, což pro ně byla velká výzva. Před hasičskou zbrojnicí na nás čekal poslední úkol v podobě praktické ukázky „hašení na sucho“.

Letní olympiáda v MŠ

Po roce zas nadešel ten čas, kdy jsme každý sám za sebe, a přece všichni dohromady jako team, nastoupili ve sportovním oblečení do slavnostního špalíru. Nedočkavě a s očima navrch hlavy jsme pozorovali zdviženou olympijskou vlajku, která značila jediné. Školkovskou letní olympiádu za rok 2022.

Po zahajovacím ceremoniálu, zopakování pravidel fair play a poctivém zahřátí svalů, nás čekal boj o medaile ve třech tradičních disciplínách - hod do dálky kriketovým míčkem, skok do dálky z místa a sprint na 60 metrů.

A jak nám to šlo?

MŠ - výsledky přijímacího řízení pro š.rok 2022/2023

Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí si zákonný zástupce vyzvedne dne 24.5.2022 v čase od 10:00 do 14:00 hodin.

Exotická zvířata v MŠ - projektový den

Ve středu 3. 5. 2022 k nám zavítal pan Vodička, který doma chová přes stovku hadů, několik desítek pavouků, také ještěrky, agamy, chameleony, želvy, ježky a gekony. Do školky nám přivezl ukázat sedm z nich - která zvířata to byla, se můžete dozvědět na plakátech (chodba MŠ) nebo v přiložených fotografiích.  Skupinky starších dětí, vytvářely tyto plakáty hned po besedě, dokud měly všechny informace v hlavičkách. Dětem i paní učitelkám se povídání o zvířatech moc líbilo, ale především mají všichni zážitek z osahání některých z nich. Dozvěděli jsme se také spoustu zajímavostí, které si můžete přečíst v  následující aketě.

Čarodějnický rej u Sluníček v MŠ

Děti i paní učitelky ze sluníčkové třídy se přes noc ze čtvrtka na pátek proměnily v úžasné čaroděje a čarodějky. Ve školce tak rázem vznikla magická atmosféra a došlo i na kouzelnická zaklínadla první třídy.

Po tajupné svačině o svíčkách už na nás čekal program na školní zahradě Mrkající ... Ježibaba z Prasinek si pro nás nachystala kouzelnickou zkoušku složenou z pěti záludných úkolů.

DEN ZEMĚ

Pátek 22. dubna se zařadil mezi významné dny, neboť slavila svátek naše planetka Země. Při takové události jsme nemohli chybět a také jsme se zapojili do oslav. Někdo sbíral a třídil odpadky, zasazoval nové stromy a my?  My jsme zvelebovali naši školkovou zahradu osazováním "hobitích domečků". Děti měly za úkol přinést do školky různé druhy rostlinek, což se podařilo. Nic nám již nestálo v cestě a mohli jsme vyrazit na zahradu. Děti si nachystaly zahradnické náčiní a každý se chopil práce. Někdo hrabal díry, jiní vozily hlínu. Všechny rostlinky našly svoje místo a teď už jenom poctivě zalévat. Svátek země není jen o zasazování rostlinek a sbírání odpadků ale také o tom, probudit další život a najít mu místečko mezi námi.

Subscribe to RSS - Aktuality MŠ