Aktuality MŠ

Trocha inspirace pro mamky a taťky

Pevně věřím, že nemáte o nápady, jak zabavit vaše dítko (nebo dvě až tři :-)), nouzi, ale kdyby přece jen někdo něco hledal, rozhodli jsme se, že Vám nějakou tu inpiraci hodíme sem.

V první řadě bych ráda odkázala na web https://cz.pinterest.com/. Ten spousta z Vás určitě zná, ale třeba se tu objeví někdo, kdo ještě ne :). Na webu se musíte pod emailem zaregistrovat, ale věřte, že to stojí za to. Naleznete tam spoustu nápadů nejen z oblasti dětského tvoření, ale i recepty na dobrůtky, velikonoční výzdoba bytu, zdravé pečení, cvičení a nebo třeba návod na vytvoření domácí modelíny!

ZÁPIS DO MŠ - ZMĚNA!!!

Vzhledem k současné situaci MŠMT vyhlašuje mimořádný průběh zápisu dětí do MŠ

1.    Organizace zápisu vyžaduje průběh BEZ OSOBNÍ PŘÍTOMNOSTI DĚTÍ A ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ VE ŠKOLE.
  2. Pro příjem žádostí stanovuji termín od 6.5.2020 do 14.5.2020 včetně.
  3. Doručení žádosti je možné

-      doručením do datové schránky kmcviwg

Zápis dětí do MŠ

Zápis dětí do MŠ ZŠ a MŠ Rosice, okres Chrudim

příjem žádostí

6. 5. 2020 v době od 9:00 do 14:30 hod. ve sborovně MŠ
(možnost zúčastnit se aktivit ve třídách – den otevřených dveří)

Při zápisu je třeba předložit: rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče (zákonného zástupce)
Náhradní termín lze domluvit na telefonním čísle: 739 427 497

Zápis do MŠ 2020

Pro hezčí den - pozdrav ze školky

Pozdrav ze školky

(Ještěrka Čiperka)

Zdravím všechny kluky, holky,

co chodí do naší školky,

brzy přijdou dobré zprávy,

že jsou všichni lidé zdrávi.

Co podniknout s dětmi doma?

Vážení rodiče

Mateřská škola na Vás stále myslí v těchto nepříznivých dnech, kdy se strachujeme o své blízké.

Snažte se doma vytvářet pozitivní atmosféru, jelikož děti jsou jako houby a vše zpracovávají po svém.

Proto jsem se rozhodla, že Vám nabídnu několik odkazů na inspiraci, náměty a nápady. Jsou to odkazy na zajímavé dětské stránky.

Malé doporučení, abyste dětem čas strávený před TV a PC měřili dle Vašich dohodnutých pravidel. Např. si nastavte budík a děti budou vědět, že jejich zábava začíná.

Světový den DS - pojďte do toho s námi!

I v tuto nepříznivou dobu bych ráda připomenula, že se blíží pro mnohé moc důležitý den 21. března. Na tento den každoročně připadá Světový den Downova syndromu.

21. březen se nazývá také jako PONOŽKOVÝ DEN, protože tvar ponožky připomíná tvar chromozomu. Právě ten jednadvacátý mají děti s Downovým syndromem ztrojený.

Oblečte si v sobotu na každou nožku jinou ponožku, a podpořte tak děti s Downovým syndromem i jejich rodiny svou „jinakostí“, protože každý jsme přeci něčím JINÝ, no ne?

Malý cirkus v MŠ

Ve středu 4. 3. 2020 nás po svačince čekalo krásné překvapení. Sešli jsme se ve třídě Sluníček a přivítali tam milou návštěvu ze Světlé nad Sázavou. Přijeli k nám, paní Maruška a pan Zdenda, a s sebou nezapomněli vzít další členy jejich domácnosti - pejsky Honzu a Rona, opičku Žofku a činčilu Kašpárka. Se zvířátky nám ukázali krátké vystoupení, dále nám Zdenda předvedl několik kouzel a dokonce nechal kouzlit i nás, děti. Všechna kouzla se vydařila a žádný z triků nebyl prozrazen. Nakonec nám Maruš vyrobila z balonků zvířátko, meč či čelenku a my si tak mohli odnést spolu s hezkým zážitkem také něco domů na památku.

Návštěva 1. třídy s předškoláčky

Minulý týden jsme se s předškoláčky vydali na výzvědy do první třídy. Moc jsme se tam těšili, protože jsme se mohli vidět a popovídat se staršími kamarády, kteří už z malé mateřinky v září statečně zasedli do lavic v první třídě.

Náš příchod byl nesmělý, přecejen jsme pořádně nevěděli, co nás tam čeká, a taky tam byla pro nás nová paní učitelka s paní asistentkou. Brzy jsme se však okoukali, a než se zazvonilo na hodinu, stihli jsme probrat kdeco s kde kým.

Po zazvonění jsme se sešli v kroužku, to ve školce velmi dobře známe, prvňáci nám popovídali o tom, co se jim ve škole líbí nejvíce, my jim na oplátku prozradili, na co se nejvíc do školy těšíme.

Matematika Hejného?

Na schůzce učitelek s rodiči předškoláků jsme mluvili o matematice Hejného. Jen málokdo z laické veřejnosti může říci, že má konkrétní znalosti, na základě kterých je schopen posoudit přínosy této metody oproti matematice "klasické".

Slíbili jsme, že kromě vstupů do hodin v ZŠ vám nabídneme i metodickou příručku, která obsahuje konkrétní příklady a postupy v rámci předškolní matematiky p.prof.Hejného. I s její pomocí si můžete dotvářet povědomí o této metodě.

Nabídka rodičům a nejen jim

Dne 21.1.2020 zveme všechny zájemce na otevřenou vyučovací hodinu do 1.třídy. Budete mít možnost podívat se na výuku ve třídě p.uč. Pavlíkové a ověřit si, že více než příznivé hodnocení úrovně výuky na naší škole ze strany České školní inspekce z ledna 2020 je pravdivé.Usmívající se

Začínáme v 7:50 a v 8:40..

Subscribe to RSS - Aktuality MŠ