Aktuality MŠ

Uzavření provozu ve třídě MŠ - Karanténa v MŠ

Na základě pozitivního výsledku PCR testu je vyhlášena pro vytrasované děti z MŠ od čtvrtka 27.1.2022 karanténa. O podrobnostech bude zákonný zástupce informován telefonicky vedoucí učtelkou MŠ a po zadání dat do elektronického systému každému přijde informační sms.

Zimní olympiáda v MŠ

V pátek 21. 1. 2022 jsme se všichni probudili do zasněženého rána. Jelikož takových dní v posledních letech ubývá, neváhali jsme, a bíle pokrytou zahradu jsme využili ke konání tradiční zimní olympiády. Družstvo Beránků i Sluníček nastopilo v oslabeném počtu, ale to nemělo vliv na jejich báječné výkony. Děti sportovaly ve třech disciplínách, kde rozvíjely svou soustředěnost, rychlost a obratnost. Komu se podařilo absolvovat všechny disciplíny, byl odměněn sladkou medailí a krásným diplomem.

DISTANČNÍ VÝUKA MŠ

Vážení rodiče, třída Sluníček + několik dětí z Beránků je v nařízené karanténě.
Předškolní děti mají v boxu před MŠ složku s úkoly, které předáte vyplněné po návratu do školky.

AKTUALIZACE 9.1.22 V 16:45 - MŠ - omezení provozu z důvodu karantény od 10.1.2022

Všechny kontakty byly nahlášeny online systémem do databáze a každému by měla přijít info sms zpráva s pokyny. Pokud by se tak nestalo, volejte hygienickou stanici. ZÁROVEŇ ŽÁDÁME ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE, ABY VŽDY O KARANTÉNĚ ČI POZITIVITĚ DÍTĚTE ČI RODIn.PŘÍSLUŠNÍKA INFORMOVALI I MŠ/ZŠ. Ne vždy je nám tato informace předána ze strany hygienické stanice.

Dnes byl vedení školy oznámen pozitivní výsledek PCT testu v mateřské škole. Děti ze třídy Sluníček a děti ze třídy Beránků, které ráno chodí do spojené skupiny, budou od pondělí 10.ledna 2022 v karanténě  v případě, že byly v MŠ ve středu, čtvrtek či pátek (5. -7.1.22).

Zákonní zástupci budou dnes 9.1.22 kontaktováni vedoucí učitelkou, pro urychlení ji můžete kontaktovat sami.

Tříkrálová obchůzka

Víte jaký svátek se slaví 6. ledna? My ve školce ano. Je to svátek Tří králů, který uzavírá vánoční čas. A proto jsme se vypravili na Tříkrálovou obchůzku Rosicemi popřát do nového roku. V čele průvodu nemohl chybět Kašpar, Melichar a Baltazar. Jako první jsme zavítali do školy a poté do obchodu, na pekárnu, poštu a v neposlední řadě na obecní úřad za panem starostou. Na cestu nám krásně chumelilo. Společně s koledou jsme také nadělovali přaní, které děti samy vyrobily. Tímto jsme uzavřeli starý rok. Na závěr bychom vám za celou mateřskou školu chtěli popřát do toho nového roku hlavně zdraví, lásku, pohodu a ať je lepší než ten minulý.

Vzácná návštěva v mateřské škole

Někteří se už nemohli dočkat, někteří by zas čekali klidně další rok. Avšak 3. 12. se nezadržitelně blížilo, a tak jsme se vzorně připravovali na vzácnou návštěvu. Kdo neměl úplně čisté svědomí, šel v pátek do školky s mírnou nervozitou.

MŠ - vzdělávání distančně

Omezení provozu z důvodu karantény přineslo dětem, které navštěvují MŠ posledním rokem před nástupem do školy, povinnost distančně se vzdělávat při uzavření zařízení z důvodu karantény. Rodiče si mohou vyzvednout složku s úkoly od pondělí v MŠ. Zazvoňte na Beránky, personál vydá.

Kerhartová Helena

DŮLEŽITÁ AKTUALIZACE 29.11.2021 - MŠ - provoz od 1.12.21

Od středy 1.12.21 se provoz MŠ vrací do pravidelné provozní doby. Nástup dětí z karantény se řídí pravidly KHS - viz níže.

Z důvodu karantényv MŠ bude provoz upraven takto:

od 29.11. do odvolání (podle návratu učitelek do práce) na 6:45 - 16:15 hodin, v době od 1.12. do 7. 12. prosíme prokázat se při návratu do MŠ negativním výsledkem PCR testu (sms v mobilu/tečka apod.)

Pokyn hygienické stanice pro MŠ

Informace pro rodiče dětí v kontaktu s covid pozitivní osobou – Základní škola a mateřská škola Rosice, okres Chrudim

MŠ - Dlouhá cesta za zvířecími kamarády

Dnes jsme se vydali na dlouhou cestu ke Chrašickému rybníku v Chrasti. Cesta to byla plánovaná, a jelikož jsme věděli, že na jejím konci čekají hladové nutrie, řádně jsme se připravili. Kdo mohl, donesl kukuřiči nebo mrkev, až z toho byla pěkně těžká nadílka.

Cestička vedla cyklostezkou a ač by se mohlo zdát, že pro naše malé nožky bude dlouhá, i ti nejmenší z nás ji hravě zvládli!

Když jsme dorazili na místo, vítali nás kačeři a kachny s plnou parádou. Kejhání bylo větší, než to husí na svatého Martina, a návštěvu si nenechaly ujít ani ty kachny, které za námi musely přes celý rybník. Naloupali jsme těm mlsounům kukuřici a pokračovali dál ve výpravě kolem rybníka, očima hledali ty slibované nutrie.

Slavnost Světel - 10. 11. 2021

Měsíc říjen se nesl ve znamení oslav památky všech zemřelých neboli dušiček. Jak jste tento svátek oslavili vy? U nás ve školce jsme slavili společně s rodiči „slavnost světel“, kterou nás provedl duch „Fanfulín“. Připravil si pro nás krátký příběh s úkoly v podobě pracovních listů, pohybových aktivit, početních úkolů, které děti zvládly hravě. Každý měl za úkol přinést si svoje světýlko, které mu pomáhalo hledat poklad ukrytý „Fanfulínem“. Po splnění úkolů je cesta světel zavedla kolem „Špejcharu“ pod velký kaštan. Pod kaštanem na děti čekal kouzelný plácek, kde měly podle obrázkové předlohy nasbírat do plata od vajec 10 přírodnin. Když došlo poslední světýlko zpět ke školce, domnívali jsme se, že tímto výprava skončila.

Subscribe to RSS - Aktuality MŠ