Aktuality MŠ

Drakiáda 2019

PŘERUŠENÍ PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY V ROSICÍCH

Na základě Vyhlášky č.14/2005Sb., §3, odstavec 2 a po projednání se zřizovatelem přerušuji provoz mateřské školy ve dnech 29.10. – 1.11.2019 ze závažných technických a organizačních důvodů (stěhování do objektu nové budovy MŠ). Provoz bude obnoven dne 4.11.2019 v nové budově mateřské školy v areálu ZŠ v obvyklém čase a v plném rozsahu.

V Rosicích dne 4.10.2019                                                        Mgr.Dana Brdíčková, ředitelka

Žádost - fotografie

Pomalu se do finiše blíží dostavba nové budovy mateřské školy. V listopadu bychom všechny chtěli pozvat na den otevřených dveří, abyste si mohli nové prostory prohlédnout. Zároveň bychom rádi připomněli historii předškolního vzdělávání v Rosicích. Prosíme tedy rosickou veřejnost, aby se doma probrali svými fotoarchivy a pokud mají jakékoliv fotografie týkající se historie provozu mateřské školy v Rosicích, budeme velmi vděční, pokud nám je zapůjčíte. Zároveň by byly pro všechny zajímavé vzpomínky a paměti bývalých zaměstnanců či absolventů - vyprávěné, zapsané, ve filmu- prostě v jakékoliv podobě.
Pokud nám můžete pomoci svými příspěvky, prosíme o jejich zapůjčení do 21. října 2019. Shromažďovat je budeme v ředitelně školy.

Pozvánka - Dr. Lidmila Pekařová

Srdečně Vás zveme v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání II v ORP Chrudim na workshop pro rodiče a pedagogy s diskusí a výměnou zkušeností s PhDr. Lidmilou Pekařovou na téma:

KOMUNIKACE S DĚTMI, ANEB PROČ TO NEUMÍME

Workshop se uskuteční ve čtvrtek 17. října 2019 od 14.00 hod. v zasedací místnosti Městského úřadu Chrudim, Pardubická 67 – 2. patro.

Program:

1. schůzka zákonných zástupců

Dne 29. 8. 2019 v 16:00 hod. se koná 1. schůzka zákonných zástupců dětí MŠ Rosice

Program:
1. organizační záležitosti
2. Školní řád
3. Akce - organizace
4. UR: finanční záležitosti,
5. plán na školní rok 2019 - 2020
6. Vaše otázky, naše odpovědi

Prosíme, přijďte bez dětí, děkujeme.

1. schůzka zákonných zástupců

ŠKOLA V POHYBU

V pátek 7. 6. se naši předškoláci účastnili v tělocvičně ZŠ ukázkové hodiny projektu „ŠKOLA V POHYBU“. Tento projekt je zaměřený na podporu pohybových aktivit v rámci hodin tělesné výchovy a pohybových kroužků
v mateřských a základních školách. Navštívili nás dva trenéři, kteří si pro děti připravili spoustu zajímavých her a aktivit. Děti si například vyzkoušely řídit auto, tankovat benzín, krmily želvu nebo táhly koňské spřežení. Paní učitelky se mohly inspirovat tím, jaké pomůcky a běžné věci se dají využít k pohybových aktivitám. Velmi se nám libila i motivace dětí k daným hrám.

uč. Romana Pantůčková

Výlet do Pardubic - Lumpárium + plavba parníkem

Máme tu středu 5. června - konečně jsme se dočkali. Hurááá jedeme na výlet :-)

Nejvíc jsme se těšili do Lumpária, kde se i z těch hodných dětí stali lumpíci. Jedním slovem to byla „PARÁDA“. I paní učitelky nám záviděly všechny ty super aktrakce. Vyřádili jsme se tam perfektně. Po vysílení z překážek jsme se nadlábnuli a vyrazili k parníku. Plavba byla fajn, ale pro některé až dost dlouhá. Každopádně jsme mohli vidět na řece „hnízdo“ s nutriemi (pro nás to byli bobři). Po plavbě na nás čekal autobus, kam jsme s radostí a únavou nastoupili. Spousta z nás byla tak unavená, že jsme zpáteční cestu autobusem prospali. Bylo to všechno moooc príma. :-)

Den dětí v MŠ

V pondělí 3.6 uspořádaly paní učitelky svým třídám zábavné dopoledne ke Dni dětí. Na školní zahradě byly pro děti připraveny různé soutěže, za které dostávaly razítka. Děti si za splnění soutěží odnesly gumové náramky, odrazky a omalovánky. Jako doprovodný program bylo pro děti připraveno malování na obličej. Zahrada se nám proto přeměnila v louku plnou berušek, motýlků a jiných zvířátek. Všichni jsme si toto dopoledne užili.

Adamcová Lucie

ČOS - Svět nekončí za vrátky aneb cvičíme se zvířátky

Naše mateřská škola se letošní školní rok zapojila do projektu ČOS (České obce sokolské) s názvem „Svět nekončí za vrátky aneb cvičíme se zvířátky“. Děti na začátku školního roku dostaly svůj sešit, který obsahoval také nálepky. Jednotllivé nálepky si děti nalepovaly za splněné úkoly. Úkoly byly rozdělěny na 5 oblastí a každou oblast provázelo jiné zvířátko. Jednou týdně jsme se v Červeňáskově (případně venku) věnovali právě těmto aktivitám, za které jsme si nálepky zasloužili. Jelikož se nám podařilo splnit všechny oblasti a máme celý sešit zaplněný, poslali nám z ČOS diplom, přívěšky a další odměny, které nám udělaly velkou radost.

ODPOLEDNE S TATÍNKY

Poděkování za odpoledne pro tatínky.

Děkujeme za super nápad a uspořádání odpoledne plného zábavy, které jsme si se synem moc užili.

Super soutěže i odměny, vyrábění dárečků pro maminku, které maminku moc potěšily. Bavilo to děti i nás tatínky, jsme moc rádi, že jsme se zúčastnili a rádi se zúčastníme zase.

Děkujeme za věnovaný čas této akci, určitě by takových akcí mohlo být i více.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Lukáš a Samík Svitákovi

Subscribe to RSS - Aktuality MŠ