Projektový den "Zima okolo nás" - 2. třída

Projektový den "Zima okolo nás" – 2. třída

Ve středu 20. ledna jsme se s dětmi z 2. ročníku vypravili do nedaleké Proseče. Počasí nám opravdu přálo. Celé dopoledne nám krásně svítilo sluníčko a tak zasněžená krajina okolo nás působila přímo pohádkově. Čekalo nás také ale mnoho práce. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí nejen o zimě, ale také o zimních sportech a o tom, jak se v zimě při sportu správně oblékat. Poté pracovaly ve družstvech a třídily zimní sporty do skupin podle toho, zda se provozují na ledu nebo na sněhu. Zvládly to opravdu výborně. Následně si někteří zkusili pomocí pantomimy jeden ze zimních sportů předvést svým spolužákům. Při společném hádání jsme se všichni výborně bavili.  Nechybělo ani tolik očekávané bobování a pořádná koulovačka. A protože jsme byli všichni příjemně unavení, pustili jsme se do svačinek, které dětem na cestu připravily maminky. Teplý čaj z termosky nás všechny zahřál. Projektový den jsme zakončili zdravovědou. Povídali jsme si o úrazech, které si můžeme při zimním sportování nejčastěji způsobit, ale také o tom, jak jim nejlépe předcházet. Děti si osvojily čísla první pomoci a také si vyzkoušely, jak lékařskou pomoc správně přivolat sobě nebo někomu ze svých kamarádů. Strávili jsme opravdu krásné dopoledne, které bylo plné zábavy a dobré pohody. Už teď se těšíme na další společný výlet.