Přírodověda 5

Týden od 8. do 12. 3.

Milé dětiUsmívající se

Uvidíme se v pondělí. Připravte si PS, sešit z přírodovědy.

Další úkoly na tento týden:

Přepište si zápis do sešitu:

Kostra člověka

- OPORA těla

- chrání důležité vnitřní orgány

- umožňuje pohyb

- skládá se z kostí, které jsou mezi sebou spojeny pevně nebo pohyblivě pomocí kloubů

- součástí kostry je PÁTEŘ - složená z obratlů

- prohnutá do tvaru písmene S

Vytiskněte si obrázek kostry ( viz. příloha níže - lidské tělo kostra) a pod tento zápis si ho nalepte, popište její hlavní části (využijte encyklopedii, internet) a nalepte do sešitu. Obrázek vyfoťte a pošlete mi na MS Teams, popř. mail do soboty 13. 3. 21.

Týden od 1. do 5. 3. 21

Milí páťáciMrkající

Připravte si pracovní sešit, psací potřeby.

Těším se na Vás, hezký víkendMrkající

Týden od 22.  do 26. 2. 21

Milí páťáciUsmívající se

Na pondělí si připravte vytištěný PL z přílohy - Polární podnebný pás. Dále máte v příloze zápis z minulého týdne - mírný podnebný pás zápis 22. 2., který si nalepte do sešitu.

Hezký víkend.

Týden od 8. do 12. 2.

Milé děti.

Na pondělí si připravte pracovní sešit, psací potřeby.

Týden od 1. 2. do 5. 2.

Milí páťáci.

Na pondělní hodinu si vytiskněte pracovní list Subtropický pás 1. 2. 2021 - viz. příloha níže.

Budeme společně probírat a vyplňovat na online hodině. Hezkou neděliUsmívající se

Týden od 25. do 29. 1.

Milí páťáci Mrkající

Na pondělí si připravte PL z minula - Tropický pás, dokončíme ho. Dále si vytiskněte dva pracovní listy Pouště a polopouště - 25. 1. v příloze níže. Budeme spolu doplňovat v pondělí, vy nic nevyplňujte.

Týden od 18. do 22. 1.

Ahoj dětiUsmívající se

Na pondělí si připravte pracovní sešit, vytisknutý pracovní list Podnebné pásy Tropický + Podnebné pásy 18. 1. (v příloze níže pod textem) - doplníme společně a psací potřeby.

Týden od 11. do 15. 1.

Milí páťáciMrkající

Na pondělní hodinu si připravte pracovní sešit, DÚ z minulé hodiny.

Pokud se někdo zapojil do Ptačí hodinky (viz. školní web) připravte si zjištěné údaje a informace.

Hezkou neděli!

Týden od 4. 1. do 8. 1. 2021

Ahoj dětiSmějící se

Uvidíme se v pondělí na online hodině v 8:50. Připravte si pracovní sešit, učebnici, sešit na přírodovědu a psací potřeby.

Mějte se hezky o víkendu!

Týden od 14. 12. do 18. 12.

Ahoj páťáci!Usmívající se

Tento týden budete mít samostatnou práci.

Minulé 2 hodiny jsme probírali nerosty a horniny, máte k tomu zápis ( děti, které chyběly, mají zápis v příloze - Nerosty a horniny). Vy si vypracujete str. 10 a 11 v pracovním sešitě.

Jinak Vám přeji krásné Vánoce!Mrkající

Nezapomeňte na zvířata a ptáky v lese a v zahradě, nasypte do krmítek a doneste něco na zub lesní zvěři - např. ořechy pro veverky, slunečnici pro ptáky,...Smějící se

Kdo bude chtít, tak mě potěší fotka krmítka s připravenou hostinou pro ptáčkyUsmívající se

Týden od 23. 11. do 27. 11.

Ahoj děti.

Na pondělí si připravte pracovní sešit, vytisknutý zápis (Znečištění vzduchu - v příloze) a psací potřeby.

Týden od 16. do 20.11.

Ahoj dětiSmějící se

Tento týden budete mít samostatnou práci.

PS str. 8 a vyplnit pracovní list Voda a její ochrana (v příloze) - PL po návratu do školy oznámkuji.

Týden od 9. do 13. 11.

Milé děti.

Tento týden už opustíme vesmír, ale stále zůstaneme u neživé přírody.

Na online hodinu si připrav: pracovní sešit, psací potřeby.

Úkoly na tento týden: PS str. 6, 7

.............................................................................................................................

Týden od 2. 11. do 6. 11.

Dobrý den dětiUsmívající se

Na pondělní online hodinu si připravte pracovní sešit z přírodovědy a psací potřeby. Nezapomeňte na DÚ - V jaké fázi se nachází měsíc a kdy bude úplněk?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ahoj dětiMrkající

V pondělí 19. 10. se uvidíme na MS Teams. Na přírodovědu si připravte pracovní sešit a psací potřeby.

Budeme pokračovat v probírané látce (vesmír).

Ahoj děti! Usmívající se

Protože Vás hodně chybí, píši Vám na web, co jsme o přírodovědě probrali.

Písemně si nemusite doplňovat nic.

Dnes jsme byli o přírodovědě u Chrašického rybníka a zkoumali tam živočichy. Až se vrátíte do školy, tak Vám vše budeme vyprávět.

Přeji brzké uzdravení.

P. uč. Novotná