Přírodopis 9

VÝUKA V DOBĚ MIMOŘÁDNÉHO VOLNA

Zde budou průběžně doplňovány úkoly z přírodopisu a z chemie, veškeré úkoly v pracovních sešitech a zápisy ve školních sešitech budou po návratu do školy kontrolovány a hodnoceny. Pozor na dodržení termínu u prací, které budu chtít poslat na e-mail.

V případě dotazů a nejasností se na mě prosím obraťte (kontakt:  romana.novotna@skola-rosice.net )

Týden od 30. 3. do 3. 4. 2020

Přírodopis 9

- úterý 31. 3.

- téma Koloběh uhlíku

- nejprve si přečti v učebnici str. 96

- poté si vytvoř zápis do sešitu, ve kterém jednoduše vysvětli koloběh uhlíku + nakresli si obrázek ze str. 96

Chemie 9

- úterý 31. 3.

- dnes budeš mít za úkol jednoduchý pokus:-)

- vytvoř si gumové vajíčko

- postup -1) do zavařovací sklenice vložte slepičí vajíčko

2) nalijte ocet v takovém množství, aby bylo celé vajíčko ponořené

3) pozorujte, co se bude s vajíčkem dít

- vyfoť postup a výsledek a pošli mi do neděle 5. 4. na můj mail

- pátek 3. 4.

- téma Tuky-lipidy - prezentace v příloze

- nejdříve si prohlédni prezentaci, viz níže

- poté si opiš zápis z přílohy, žáci s PO2, PO3 si vytisknou a nalepí a žáci se sníženými výstupy mají zápis také v příloze

Nemám od Vás téměř žádnou zpětnou vazbu, proto bych byla ráda, kdyby mi někdo z rodičů nebo z dětí napsal, jak učivo zvládáte, zda toho pro Vás není hodně, zda potřebujete s něčím pomoci, atd. Děkuji, s pozdravem Romana Novotná.

Můj mail - romana.novotna@skola-rosice.net

Týden od 23. 3. do 27. 3. 2020

Přírodopis

úterý 24. 3.

- téma Pták roku 2020

Česká společnost ornitologická (ČSO)každoročně uděluje titul Pták roku. Pro letošní rok už je Ptákem roku zvolen opeřenec.....................??? A to je Tvůj úkol pro úterní přírodopis :-)

- úkol: Odpověz na otázky a odpovědi mi pošli na mail romana.novotna@skola-rosice.net do pátku 27. 3.

1) Který pták získal titul Pták roku 2020?

2) Proč zrovna tento pták?

3) Popiš jeho vzhled, způsob života, jeho potravu.

4) Z čeho, jak a kde si staví hnízdo?

5) Vyhledej jeho foto a přilož k mailu.

Chemie

úterý 24. 3.

- téma Významné látky v organizmech - Sacharidy

- v příloze máš prezentaci Sacharidy - přečti si jí, prohlédni obrázky a co nejvíc si zapamatuj

pátek 27. 3.

téma Významné látky v organizmech - Sacharidy

- opiš si zápis  do sešitu (z prezentace - Zápis do sešitu)

- pro žáky s PO2, PO3 - zápis v příloze - ZÁPIS PO , pro žáky se sníženými výstupy - též v příloze - ZÁPIS SNÍŽ.V.

Ať se Vám daří! :-)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Týden od 16. 3. do 20. 3. 2020

UČIVO CHEMIE 9 - 17. 3. a 20. 3.

- téma Plasty a syntetická vlákna - v učebnici pročíst str. 55 - 57

- poté si do sešitu zapsat nadpis PLASTY a dva žluté rámečky ze str. 55

- z učebnice vypsat vlastnosti a využití POLYETHYLENU a POLYVINYLCHLORIDU - str. 56

- dále nadpis SYNTETICKÁ VLÁKNA - vypsat: 1) Co jsou syntetická vlákna?

2) Co je to SILON a k čemu se využívá? 3) Výhody a nevýhody syntetických vláken. - str. 57

UČIVO PŘÍRODOPISU 9 - 17. 3.

- téma Ochrana přírody

- do sešitu nadpis Ochrana přírody a životního prostředí - v příloze máte mapku chráněných území v ČR - NP, CHKO, atd. - vytisknout a nalepit ( kdo nemá možnost tisku, ať si vynechá místo, po návratu do školy mu mapku vytisknu)

- vypište z mapky všechny CHKO a NP (Národní park)

- poté vyhledejte a zapište do sešitu příklady ohrožených rostlin a živočichů u nás a ve světě - od každého min. 5

Ať se Vám daří!:-)

13. 3. 2020 Chemie

- v učebnici přečíst Aminokyseliny a estery - str. 53-54, do sešitu přepsat zápis Estery - viz. příloha

16.10.

Vyplnit vytisk.list (Vlastnosti minerálů)podle učebnice str.20-24.

2.10.

do sešitu nadpis MINERÁLY a vypracovat si s pomocí učebnice str.18 a 19 otázky 1-3 (str.19 - pod zeleným rámečkem) a zapsat do sešitu.

Výukové materiály

Většinou se jedná o soubory typu prezentace MS PowerPoint ve formátu PPS nebo dokumenty MS Word ve formátu DOC. Stahování zahájíte kliknutím na popisek souboru.
Pokud na Vašem počítači nemáte nainstalován program MS PowerPoint, můžete si k prohlížení prezentací stáhnout ze stránek Microsoftu program PowerPoint Viewer 2007 (25,8 MB).

1 Poznávání nerostů (PowerPoint, 8,39 MB)

2 Opakování mineralogie I (PowerPoint, 112 kB)

3 Opakování mineralogie II (PowerPoint, 103 kB)

4 Zápis do sešitu (Word, 115 kB)