Přírodopis 7

Týden od 1. do 5. 3. 21

Dobrý den sedmáciMrkající

Vytiskněte si zápis viz. příloha Zápis 3. 3. 21 Ekosystém Moře a oceán. Pracujte na zadaném referátu.

Referát - 1) libovolně vybraný živočich z probraných ekosystémů

2) informace o živočichovi: zařazení do systému, popis těla, způsob života, výskyt, potrava, rozmnožování, atd.

3) zajímavost

Pište stručně a výstižně, vyberte důležité a zajímavé informace, pouze NEKOPÍRUJTE info z internetu!

Termín odevzdání: 10. 3. 21 - poslat na MS Teams.

Týden od 22. do 26. 2. 21

Milí sedmáciUsmívající se

Na online hodinu si připravte zápis z minulé hodiny - Cizokrajné ekosystémy. Budeme v něm pokračovat.

Hezkou neděli!

Úkol na výchovu ke zdraví máte ve složce Výchova ke zdraví.

Týden od 8. do 12. 2. 21

Milí sedmáci.

Na online hodinu si připravte zápis z minulé hodiny. Učte se tropický deštný les (látka z minulé hodiny) - budu zkoušet. V pátek (12.2. - 8:30 - 8:50) test - Cizokrajné ekosystémy.

Týden od 1. do 5. 2. 21

Milí sedmáciUsmívající se

Na online hodinu si připravte zápis k doplnění ( Zápis 3. 2. 21 Cizokrajné ekosystémy) - zápis bude na více hodin, učebnici, psací potřeby.

Úkol na Sp - pracovní list Základy stolování - viz. příloha - termín odevzdání - nejdéle do 14. 2. 2021 vyfotit a poslat na MS Teams

Týden od 25. do 29. 1.

Milí sedmáci.

Na online hodinu si připravte učebnici, zápis k doplnění - Ekosystém Potok,řeka a psací potřeby.

Hezkou neděliMrkající

Týden od 18. do 22. 1.

Ahoj sedmáciUsmívající se

Na středu si připravte učebnici, vytištěný zápis k doplnění - Zápis 20. 1. Rybník a jezero a přečtěte si v učebnici str. 62 až 66 Rybník a jezero.

Týden od 11. do 15. 1.

Milí sedmáciUsmívající se

Na středeční online hodinu si připravte učebnici, pracovní sešit, zápis k doplnění (viz. příloha níže Zápis 13. 1. 21 PARK, LIDSKÁ OBYDLÍ).

Pokud se někdo zapojil do Ptačí hodinky (viz. školní web), připravte si prosím zjištěné údaje a informace.

Výchova ke zdraví - do sešitu si nalepte zápis a vyřešený pracovní list (viz. příloha níže Stres a jeho vztah ke zdraví) - vypracovaný PL vyfotte a pošlete mi na teamsy do 17. 1. 21.

Hezkou neděli!

Týden od 4. 1. do 8. 1. 2021

Ahoj sedmáciSmějící se

Uvidíme se ve středu 6. 1. na Teamsech. Připravte si učebnici a vytisknutý zápis k doplnění ( Louka a pole 6. 1. 21) - viz. příloha, psací potřeby.

Týden od 14. do 18. 12.

Milí sedmáci.

Tento týden budete mít zadanou samostatnou práci.

1) V učebnici si přečtěte str. 35 - 41.

2) Vypracujte do sešitu odpovědi na otázky ze str. 41/ ot. 1-5 a pošlete mi na mail do pátku 18. 12.

Jinak Vám přeji hodně zdraví, šťastné a veselé VánoceUsmívající se

Týden od 30. 11. do 4. 12.

Naučte se poznávat savce podle seznamu ze sešitu pomocí prezentace - viz. příloha na Teamsech- Savci.

Ve středu si Vás vyzkoušímUsmívající se

Týden od 23. do 27. 11.

Dobrý den sedmáciUsmívající se

Na online hodinu si připravte učebnici, vyplněný zápis - Zápis 25. 11. Savci - viz. příloha.

Ke konci týdne (pravděpodobně v pátek) si napíšete test: téma PTÁCI - domluvíme se ve středu.

Týden od 16. 11. do 20. 11.

Milí sedmáciMrkající

Tento týden se uvidíme ve středu, vy si zopakujte učivo z minulé hodiny, tedy stavbu těla ptáků, jejich chování.

Na online hodinu si připravte vytištěné pracovní listy Ptáci zástupci 1 a 2 - viz. příloha a psací potřeby.

Úkoly z Vz a Sp z minulého týdne vyfoť a pošli mi na mail: romana.novotna@skola-rosice.net

Týden od 9. 11. do 13. 11.

Milí sedmáciSmějící se

Tento týden začneme probírat novou třídu živočichů - Ptáci - s tématem se seznámíme na online hodině.

Na online hodinu si připravte vytisknutý pracovní list - viz. příloha Ptáci 1 a Ptáci 2, učebnici, psací potřeby.

Výchova ke zdraví - úkol na Vz a Sp máte v VÝUKA 7. tř.- Výchova ke zdraví

Týden od 2. 11. do 6. 11.

Dobrý den sedmáciUsmívající se

Ve středu na online hodině budeme procvičovat a opakovat třídu Obojživelníci a Plazi, v pátek si napíšete test na tyto 2 třídy. Blíže se domluvíme ve středu na hodině.

Příprava na online hodinu:

1) prohlédnout a naučit poznávat zástupce obojživelníků a plazů z prezentace - viz. příloha ( dole pod textem) - naučte se poznávat zástupce ze seznamu v sešitě

2) na online hodinu si připravte učebnici, prac. listy a zápisy k obojživelníkům a plazům.

Týden od 19. 10. do 23. 10.

Ahoj sedmáciMrkající

Tento týden téma Plazi - seznámení s tématem - přečtěte si v učebnici str. 19 a 20, opište si zápis do sešitu (v příloze) - jinak si probereme na online výuce.

Na online hodinu si připravte:

1) učebnici

2) vytisknutý pracovní list - viz. příloha (plazi prac.list 1. i 2. část) - vypracujeme společně

3) psací potřeby

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den sedmáci Usmívající se

Týden od 12. do 16. 10.

- vypracujte pracovní list, který jsem Vám dávala v pátek - cv. 1, 2, 3, 6 a 9 pomocí učebnice

- sledujte kalendář v Teamsu, online hodina proběhne zřejmě ve středu - probereme pracovní ist, vše si vysvětlíme

- jinak se připravujte na test Ryby - po návratu do školu - 21. 10.

Středa 21. 10. - TEST RYBY - součástí testu je i poznávačka

- v příloze je prezentace ryby - poznávání zástupců

Informace o probraném učivu pro chybějící žáky

týden od 29. 9. do 2. 10.

- ve středu 30. 9. - test strunatci - paryby

- nová látka - třída ryby