Prázdninové ohlédnutí – příměstský tábor

Čas prázdnin si žáci naší školy užívali různým způsobem. Někteří se vydali s rodiči na dovolenou k moři, jiní podnikli výlety po České republice, další byli nějaký čas u svých babiček, dědečků či jiných příbuzných, prostě si každý plánoval své volno podle svých představ. Skupinka žáků z naší školy si zvolila možnost zúčastnit se příměstského tábora, který pořádala naše škola. Děti tak měly příležitost poznat se lépe se svými spolužáky z jiných tříd, získat nové zážitky a prozkoumat nová místa. Cílem výletů bylo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi, kde si děti samy vytvořily postavičky pro stínové divadlo a s nimi vymýšlely vlastní divadelní představení. Navštívili jsme také Pardubice, kde jsme podnikli výpravu lodí Arnošt z Pardubic po Labi. Z lodi jsme mohli vidět „ty druhé“ Rosice, Rosice nad Labem.  Při procházce městem jsme pak sledovali různá významná místa a stavby: Pardubický zámek s pávy na nádvoří, Pernštýnské náměstí, Zelenou bránu, Východočeské divadlo Pardubice aj. Kromě výletů si děti na táboře užívaly hraní různých her, vyráběly svícny, vlastní trička, zažily sportovní den. Poděkování patří rodině Hesových a Plachých, kteří poskytli sponzorské dary a děti si tak mohly odnést pěkné ceny. Program si pro děti připravily táborové vedoucí Katka a Terča, které se brzy staly jejich novými kamarádkami. Atmosféru příměstského tábora zachycuje alespoň částečně mozaika následujících fotografií: