Práce s počítačem 8

VÝUKA V DOBĚ MIMOŘÁDNÉHO VOLNA

Zde budou průběžně doplňovány úkoly, veškeré práce budou kontrolovány a hodnoceny. Pozor na dodržení termínu u prací, které budu chtít poslat na e-mail.

Níže najdeš i úkoly z Výtvarné výchovy a Tělesné výchovy.


Prosím o vyplnění krátkého anonymního dotazníku: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeIUL8L--17grVGnRxJIyQKwEXcBO0wHnLQug9zATXqooc9oQ/viewform


3. 4. 2020

Pokud jsi tak ještě neučinil/a, vyplň krátký anonymní dotazník - odkaz výše.

Podle videonávodu vytvoř tabulku "Vozový park": https://www.youtube.com/watch?v=RRjsqDb_Dzs Data v tabulce budou stejná jako ve videu, formátování tabulky si nastav libovolné. Ve sloupcích "Rok výroby" a "Počet najetých km" nastav podmíněné formátování tak, jak je předvedeno ve videonávodu. Práci ulož pod názvem podmíněné formátování_příjmení a pošli do 16. 4. 2020 na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net (pokud by ti něco nešlo nebo ti nebylo jasné, napiš mi).


27. 3. 2020

Podle videonávodu vytvoř tabulku s rozbalovacím seznamem: https://www.youtube.com/watch?v=ZOaOa1HeUjQ Do tabulky stačí vyplnit pouze 10 jmen (libovolných a nemusíš jich mít 20), vyzkoušej si oba způsoby vkládání seznamu. Vynech sloupec "Počet" v té malé tabulce. Hotovou práci ulož pod názvem seznam_příjmení a pošli do 3. 4. 2020 na e-mail: sabina.hajkova@skola-rosice.net (pokud by ti něco nešlo nebo ti nebylo jasné, napiš mi).

Již splnili: Kuba, Denča, Tom, Adam, Áďa, Dominik (částečně)

Práci nesplnili: Ondra, Eliška


20. 3. 2020

V MS Excel vytvoř tabulku s názvem "Můj denní režim". Tabulka bude mít 9 řádků (záhlaví, dny v týdnu a celkem za týden) a minimálně 6 sloupců (1. sloupec a denní aktivity - např. škola, úkoly, počítač, televize, pohyb v přírodě, ...). Do tabulky zaznamenáš přibližný počet hodin, který strávíš vybranými aktivitami (aktivity si zvol libovolně; počet hodin doplň buď pravdivě podle svého skutečného režimu nebo zvol libovolně, ale smysluplně). V posledním řádku tabulky budou vložené vzorce pro výpočet celkového počtu hodin za týden v jednotlivých aktivitách. Tabulka bude mít samozřejmě nastavené ohraničení, výplně, zarovnání, ... Dole v příloze najdeš vzor, jak by měla být tabulka uspořádaná.  Hotovou tabulku ulož pod názvem režim_příjmení a pošli do 26. 3. 2020 na e-mail: sabina.hajkova@skola-rosice.net.

Práci poslali: Jakub, Eliška, Denča, Tom, Áďa, Ondra, Dominik, Adam


13. 3. 2020

Ve Wordu sepiš tři nápady na vystoupení naší třídy na školní akademii a podrobně popiš. Pozor, u svého tématu nezapomeň uvažovat náročnost na kostýmy, rekvizity, kulisy, zda budeme potřebovat mikrofon, přemýšlej nad rolí každého z vás, atd. Připomínám, že tématem letošní akademie je "ČESKO NAŠIMA OČIMA aneb MÁME RÁDI ČESKO" a do 6. 4. musíme již znát naše téma. Práci pošli do 17. 3. 2020 na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net.

Práci nesplnili: Dominik


VÝTVARNÁ VÝCHOVA

31. 3. 2020

Podle návodu slož z barevného papíru 2 slepičky (pokud nemáš barevný papír, slepičku pomaluj různými ornamenty): https://www.facebook.com/168682376516929/videos/549330295692404/

 

Pokud by ti video nešlo spustit, slož slepičky podle tohoto návodu: https://www.youtube.com/watch?v=-s8Mjv0fH5U

 

Pokud máš možnost, hotové slepičky vyfoť a pošli na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net do 14. 4. 2020; jinak budu vybírat a hodnotit po návratu do školy.


17. 3. 2020

Na čtvrku A4 nakresli, jak by mělo podle tebe vypadat ideální jaro (např. krajina, rozkvetlé louky či stromy, ptáci, činnosti, které bys rád/a dělal/a na jaře, ...). Použij pastelky, pokud máš doma k dispozici další výtvarné pomůcky (vodovky, tempery, ...), můžeš použít i ty, obrázek však bude barevný. Výkresy budu vybírat hned po návratu do školy.


TĚLESNÁ VÝCHOVA

Informace z tělesné výchovy pro chlapce od p. učitelky Tiché jsou ke stažení v příloze pod článkem.

PřílohaVelikost
Soubor Tělesná výchova.docx14.75 KB
Soubor režim_vzor.xlsx10.61 KB